איברהים ראיסי
איברהים ראיסיצילום: רויטרס

איבראהים ראיסי, נשיא איראן, אומר כי העם האיראני גבר על כל "המזימות של האויבים" ויצא מנצח במערכה הזו.

בנאום שנשא בטהראן בפני משתתפי התהלוכות לציון 45 שנה למהפכה האיסלאמית (ראשון) אמר ראיסי, כי המהפכה האיסלאמית היא פועל יוצא של הג’יהאד של המוג’אהידין, השהידים והמאבק של העם האיראני.

לדבריו, העם האיראני צועד בדרך המהפכה מזה 45 שנים והוא הצליח להיחלץ מהמתקפות הצבאיות נגדו כשידו על העליונה והותיר את אויביו במצב של אכזבה וייאוש.

ראיסי כינה את איראן המדינה העצמאית ביותר בעולם, שאינה שייכת למזרח או למערב ואינה מקבלת הנחיות ממעצמה כלשהי, שכן חלפה העת בה הזרים היו מקבלים החלטות עבור איראן, וכיום המהפכה האיסלאמית מבטיחה את החירות האמיתית.

הוא הדגיש, כי איראן לא תאפשר שליטה זרה על ולו שעל אחד של אדמת איראן, והיכולות הצבאיות של איראן מרתיעות מפני התקפה נגדה, ולראייה איש אינו מדבר עוד על אופציה צבאית נגד איראן.

נשיא איראן ציין, כי המערכה ברצועת עזה חשפה את הפנים האמיתיות של ארה"ב וישראל באומרו כי על הקהילה הבינלאומית להפנים ש"הישות הציונית תסתלק מן העולם", שכן פלסטין היא הסוגייה הראשונה בחשיבותה עבור העולם האיסלאמי וחובה לשחרר את ירושלים.

עוד אמר ראיסי, כי כיום פלסטין הפכה לסוגיה הראשונה בחשיבותה עבור האנושות, ועל כן חובה לנתק את הקשרים עם "הישות הציונית", בהוסיפו כי "אחד הצעדים החשובים שחובה לבצע הינו סילוק הישות הציונית מהאו"ם".