רס"ל עדי אלדור ורס"ל (מיל') אלון קליינמן
רס"ל עדי אלדור ורס"ל (מיל') אלון קליינמןצילום: דובר צה"ל

דובר צה"ל התיר הבוקר (שני) לפרסום את שמותיהם של שני חללי צה"ל שנהרגו מפגיעת נ"ט במערב חאן יונס:

רס"ל עדי אלדור, בן 21 מחיפה, לוחם ביחידת מגלן, חטיבת הקומנדו; ורס"ל (מיל') אלון קליינמן, בן 21 מתל אביב, לוחם מילואים ביחידת מגלן, חטיבת הקומנדו.

בנוסף, שני לוחמים מיחידת מגלן נפצעו באורח קשה בקרב בדרום רצועת עזה, וחייל מילואים ממפקדת 'עוצבת בני-אור' (460) נפצע באורח קשה בתאונת דרכים בדרום הארץ. החיילים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים ומשפחותיהם עודכנו.

מתחילת המלחמה נהרגו 566 חיילי צה"ל, בהם 229 מתחילת התמרון הקרקעי ברצועת עזה.

קליינמן הוא בנו של פרופ' גיא קליינמן, מנהל מחלקת העיניים בבית החולים וולפסון. בבית החולים ספדו, "משפחת וולפסון אבלה וכואבת את נפילתו בטרם עת של גיבור ישראל. אלון, זכרו לברכה, לוחם בסיירת מגלן, נהרג בקרבות העזים בח'אן יונס כאשר לחם למען מדינת ישראל וביטחון תושביה. יהי זכרו ברוך".

אלדור הוא בנו של ד"ר לירון אלדור, רופא בבית החולים רמב"ם, ונכדו של פרופ' יוסף איצקוביץ, שהיה מנהל מחלקה בכיר ברמב"ם ומאבות תחום הפוריות ותחום תאי הגזע בישראל.

פרופ' מיקי הלברטל, מנהל המרכז הרפואי רמב"ם ספד, "משפחת רמב"ם קיבלה הבוקר בעצב רב את הבשורה הנוראה על נפילתו בקרב של עדי אלדור ז"ל, לוחם מגלן. הידיעה על מותו של עדי ז"ל, בנו של ד"ר לירון אלדור, רופא רמב"ם, ונכדו של פרופ' יוסף איצקוביץ, שהיה מנהל מחלקה בכיר ברמב"ם ומאבות תחום הפוריות ותחום תאי הגזע בישראל – שוברת את ליבנו".

אלדור הוא בוגר בית הספר הריאלי בחיפה. הוא החלל ה-12 של בית הספר מאז פרוץ המלחמה, והנופל השני מאותה כיתה ששכלה גם את רס"ל עמית פלד שנפל בשבעה באוקטובר.

חילוצם של פרננדו מרמן ולואיס הרדובר צה"ל

הלילה הותר לפרסום כי במבצע משותף של צה"ל, שב"כ ומשטרת ישראל (ימ"מ) ברפיח, חולצו הלילה החטופים ישראלים פרננדו סימון מרמן (60) ולואיס הר (70).

השניים נחטפו על ידי חמאס לרצועת עזה מניר יצחק ב-7 באוקטובר, יחד עם בת זוגו של לואיס, קלרה מרמן, האחות גבריאלה ליימברג ובתה מיה ליימברג, ששוחררו בעסקה עם חמאס בחודש נובמבר.

מצבם של השניים טוב והם הועברו לבדיקות רפואיות במרכז הרפואי שיבא תל השומר.

מהמרכז הרפואי שיבא נמסר: "לפנות בוקר הגיעו אל המרכז הרפואי שיבא שני חטופים ישראלים ששוחררו על ידי כוחותינו מרצועת עזה. לאחר בדיקה רפואית ראשונית מצבם של השניים מוגדר טוב והם שוהים כעת במתחם ייעודי".