כהן לאחר התקיפה
כהן לאחר התקיפהצילום: באדיבות המצלם

העיתונאי איתמר כהן הותקף אמש (ראשון) באלימות קשה על ידי שוטרים בזירת הפיגוע בעיר העתיקה בירושלים.

כהן, שהוכה על ידי השוטרים עם אלות, פונה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי. הוא סובל משבר ביד, דימומים בגוף ומכות יבשות ברגלים.

בשיחה עם ערוץ 7 סיפר כהן כי הגיע אמש לזירת הפיגוע עוד טרם הגעת כוחות ההצלה, "קבוצת מג"בניקים הרחיקה אותי מהזירה ואחרי 2 דקות הרחיקו עוד רחוב תוך כדי שאני אומר להם שאני עיתונאי וזה המקום שהקצין אמר לעמוד".

לדבריו, "הם שלפו אלות והצליפו בי עד זוב דם מעל 8 פעמים". הוא הוסיף כי "מדובר בשוטרים שתקפו ביום חמישי האחרון את החברים שלי, עיתונאים, והם מכירים אותי מהשטח".

כהן הוסיף ושחזר, "אחרי 2 דקות שהתאוששתי מהכאבים, התקרבתי וביקשתי טיפול רפואי, השוטר האכזר שוב תקף אותי בידיים ושבר אותם. אחרי זה הוא צעק לשוטרים: 'לא לדבר, לפוצץ מכות עם אלות'".

ארגון העיתונאים והעיתונאיות גינה את האלימות, "אנחנו המומים, כועסים ומגנים בכל תוקף את האלימות הקשה של שוטרי מג"ב נגד העיתונאי איתמר כהן שהגיע לסקר אתמול את הפיגוע סמוך לשער שכם בירושלים והוכה בידי שוטרים באמצעות אלות עד כדי שבירת ידיו".

עוד נמסר, "אנו דורשים ממשטרת ישראל להשעות באופן מיידי את השוטרים המעורבים, להתנצל בפני העיתונאי ולנקוט צעדים נגד השוטרים שהיו מעורבים בתקרית האלימה".

מועצת העיתונות והתקשורת בישראל "הביעה זעזוע מהאלימות המשטרתית הקשה שהופעלה כנגד העיתונאי איתמר כהן בעת שמילא את תפקידו בסיקור הפיגוע בשער שכם בירושלים אתמול. איתמר כהן הוכה קשות באלות השוטרים ונגרמו לו דימומים ושברים בידיו.

"המועצה ונשיאה, השופט העליון בדימוס חנן מלצר, דורשים מהמשטרה וממח"ש לחקור מייד את השוטרים המעורבים ולנקוט כנגדם את הצעדים המתבקשים כולל השעייה עד לבירור המקרה. על משטרת ישראל ומפקדה לפעול באופן מיידי כדי להגביר את המודעות בקרב דרגי השטח להוראות אלו ולהתייחס בכל חומר הדין לאלו המפרים אותן".

ממשטרת ישראל נמסר: "אתמול בשעות הערב, הגיע מחבל בסמוך לעמדת בידוק משטרתית בעיר העתיקה, שלף סכין וניסה לדקור את הלוחמים אשר הגיבו בירי וניטרלו את המחבל".

במשטרה הוסיפו, "בהמשך לאירוע פעלו במקום לוחמי מג"ב ושוטרי מחוז ירושלים לבידוד הזירה ודרשו מהנוכחים במקום לפנות את המרחב בכדי לאפשר את עבודת כוחות הבטחון וההצלה כנהוג באירועים אלו".

לסיום נמסר כי "במהלך הפינוי, הנ"ל לא נשמע להוראת השוטרים אשר שבו וחזרו מספר פעמים לפנות את המתחם ולהגיע לאזור המוגדר לכך. אחד מהשוטרים פעל ככל הנראה תוך הפעלת כוח בצורה שאינה הולמת את ערכי הארגון ועל כן הורה מפקד מג"ב להשעותו עד לסיום בירור פרטי האירוע".