מאיר פרוש
מאיר פרושצילום: Yonatan Sindel/Flash90

הקרע החרדי: השר מאיר פרוש (יהדות התורה) תקף הבוקר (ב') בחריפות את עמיתיו באגודת ישראל וטען כי יש ביניהם גורמים המאיימים על קהילות וכדי להטות את בחירת אנשיהן במסגרת הבחירות לרשויות המקומיות.

בפתח דבריו שצוטטו בעיתון 'המבשר' אמר פרוש כי "אף שר או ראש עיר לא מכהן בתפקיד מתוקף כוחו הפוליטי העצמאי או רק מכוח החסידות שאותו הוא מייצג, אלא אך ורק מכוחם של כלל הסיעות המרכיבות את יהדות התורה בכלל ואגודת ישראל בפרט וכמייצגם של כלל קהילות הקודש".

עוד הוסיף: "לא ייתכן שאישים פוליטיים באגודת ישראל ינצלו את כוח השררה שקיבלו בשמם של כל הסיעות המרכיבות את אגודת ישראל, ויאיימו חלילה וחס על קהילות הקודש מבלי לקבל את המושג של 'נהרא נהרא ופשטיה', כפי שהיה מקובל אצלנו מאז ומתמיד".

"מתפקידי כמייצג קהילות הקודש באגודת ישראל וכשלוחם של גדולי ישראל, נפעל ונזעיק את דעת הקהל במערכה ציבורית אדירה לשרש את שפת האיומים על קהילות הקודש".

בדבריו תיאר את המהפך שחולל בשנה האחרונה בתוך אגודת ישראל. "הובלנו, סיעת שלומי אמונים וסיעת מחזיקי הדת, שינויים משמעותיים בתוך אגודת ישראל כאשר לפני שלוש שנים התנהל מאבק על סדר הרשימה, בין המקום השלישי למקום הרביעי של אגודת ישראל בכנסת, וכן לתת ייצוג לקהילות נוספות במקום החמישי. כמו כן הבאנו להקמתה מחדש של ועדת הכספים במוסדות אגודת ישראל".

"את השינויים והתיקונים אנחנו נבצע מבפנים. אני מתחייב לפעול בכל הדרכים העומדות לרשותנו כדי להגן על קהילות הקודש והציבור הכלל חסידי מפני איומים בפגיעה ונקמנות שאין מקומם בקרב נציגי הציבור התורני".