הרב פרץ במכינה בבית יתיר
הרב פרץ במכינה בבית יתירצילום: עודד בן משה

בלעדי: ראשי המכינות הדתיות מגיבים לעתירה לבג"ץ נגד מוסדות מהציונות הדתית ובהם ישיבות ההסדר והישיבות הגבוהות.

יצויין כי העתירה הוגשה בדרישה לגייס את תלמידי ישיבות ההסדר והישיבות הגבוהות. מי שהגיש את העתירה לבג"ץ הם 5 מכינות כלליות יחד עם התנועה הרפורמית.

הרבנים פתחו את מכתבם, "מאז שמחת תורה, מדינת ישראל נמצאת במצב מלחמה ארוך וקיצוני, שלא ידענו כמותו שנים. למערכה התגייסו ללא תנאי וללא כל שאלה דתיים וחילוניים, בחורי ישיבות ובוגרי מכינות במילואים ובסדיר. עולם הישיבות, כמו גם עולם המכינות איבד רבים מבוגריו, שמסרו את נפשם בגבורה גדולה".

הרבנים התייחסו לקמפיין כנגד עולם התורה הציוני דתי, "בימים האחרונים, בחסות שאלת מכסות הלוחמים לתאריך הגיוס הקרוב, מתנהל קמפיין כנגד עולם ישיבות ההסדר והגבוהות. ראשי המכינות החתומים מטה מבקשים להדגיש, כי על אף שמתנהלים דיונים עם צה"ל בנוגע למכסות הגיוס בעת הזאת, דיונים אלו נעשים מתוך כבוד הדדי והבנה שכולם רוצים לתרום למדינה ולצה"ל".

הרבנים הוסיפו כי "חלילה לגלוש בעת בזאת למחלוקות ולהטלת דופי בישיבות המעמידות את עולם התורה במדינת ישראל. הישיבות הציוניות שותפות מלאות באחריות על מדינת ישראל ונושאות בנטל של השירות הצבאי מתוך אמונה חזקה ובגבורה לאורך שנים רבות, ותרומתם הרבה ידועה".

"אנו ראשי מכינות קדם צבאיות רבות החתומים למטה מתנגדים בכל תוקף לקמפיין הזה והוא אינו על דעתנו. אנו סבורים שהוא פוגע באחדות שכל כך חשובה לנו בעת שחיילנו- מכל המוסדות- נמצאים בלחימה. החותמים בציפייה לאהבה, אחווה שלום ורעות", סיכמו הרבנים.