שי אלון
שי אלוןצילום: ערוץ 7

בצעד מביש ומסוכן הצטרפו השבוע בריטניה וצרפת לקמפיין "אלימות המתנחלים" השקרי שמחולל השמאל הישראלי בחודשים האחרונים בגיבוי מאולפני התקשורת.

ביד אחת תוקפות בעלות הברית את שלוחותיה של איראן בתימן, בסוריה ובעיראק, וביד השנייה קושרות את ידיה של ישראל במלחמתה הצודקת בתולדותיה נגד האויב החמאסי האכזר בעזה וביהודה ושומרון.

מצער לראות כיצד המעצמה הגדולה בעולם מנהלת רשימות שחורות נגד אזרחי ידידתה הגדולה והחשובה ביותר במזרח התיכון, אך כשמועד הבחירות בארצות הברית באופק והנשיא ביידן נמצא בשפל בסקרים, בצר לו הוא בוחר לבדות סימטרייה שקרית מסולפת בבסיסה בין הקורבן לתוקפן כדי לרצות הבייס הרדיקלי שלו ומנגד לחבק בכל מחיר את האלקטורט המוסלמי שמהווה לשון מאזניים בשרשרת מדינות מתנדנדות. במקביל, כאשר רחובות לונדון ופריז ממשיכים להיכבש בידי קיצונים אסלאמיים, מיהרו בממלכה הבריטית ובפריז לאמץ בשמחה את הנוסחה עתיקת היומין להסטת האש הפנימית החוצה: חבטה בחלוצי ההתיישבות ויצירת סימטרייה מעוותת.

ביידן במצבו הנואש זקוק לכל תמיכה ולכן היה חייב לזרוק להם עצם ערב ביקורו, כך גם סונק שדווקא משדר את הקו הניצי ביותר במלחמת אוקראינה-רוסיה, אבל כשמדובר בסכסוך הישראלי-פלשתיני קל ונוח גם לו לרצות את הציבור המוסלמי שמבעיר את רחובות לונדון ופריז בהפגנות אנטי־ישראליות.

לכן, ממשל ביידן שנמצא בשיאה של שנת בחירות, מוכן להקריב על המזבח התודעתי והמעשי את קבוצת המתיישבים החלוצים ששומרים בחירוף נפש בגשם ובקור על אדמות מדינה, תוך איום מתמיד וניסיונות חוזרים ונשנים לפגע בהם ובמשפחותיהם. עם זה, בעיני הדמוקרטיות הנאורות והצבועות מעבר לים חלוצי ההתיישבות - דוגמת משה שרביט, צבי בר יוסף, ינון לוי ועילאי פדרמן שחזר כעת ללחימה בחאן יונס לאחר שנפצע מפגיעת טיל נ"ט - הם שמהווים את מקור הרוע בעולם רק משום שהם מונעים בגופם את חזון העוועים של הקמת מדינת טרור בלב ליבה של מדינת ישראל.

אין עוררין על כך שהמהלכים נגד ציבור המתיישבים נעשים לצרכים פוליטיים גרידא, ודוגמית לכך היא העובדה שארבעת הצווים השקריים שהוצאו על ידי ממשל ביידן פורסמו במקביל לביקור הבחירות שערך במישיגן המתנדנדת שגם הסנטורית ראשידה טאליב מגיעה ממנה ומהווה בית להרבה ערבים־אמריקנים שזועמים על המדיניות שלו כלפי ישראל.

טאליב נמנית עם האגף השמאלי הרדיקלי במחנה הדמוקרטי שעוין את ישראל, וחלקו אף עוין את ארצות הברית עצמה. כשנזכרים שבבחירות 2020 היו רשומים כ־200 אלף מצביעים מוסלמים במישיגן, וביידן גבר על טראמפ בהפרש של כ־155 אלף קולות בלבד באותה מדינה, ניתן להבין כיצד עובדים האינטרסים הפוליטיים הפנים־מפלגתיים הצרים במפלגה הדמוקרטית. פחות ניתן להבין, ובוודאי שלא לקבל בשום אופן, את העובדה שהמתיישבים ביהודה ושומרון הפכו לכלי שרת נבזי במערך האינטרסים של הממשל הדמוקרטי.

אני פונה לראש הממשלה נתניהו ולחברי קבינט המלחמה ומבקש: המשיכו בעמידתכם האיתנה עד להשגת כל יעדי המלחמה, גם לנוכח המתקפה המדינית הזאת, וקורא לשר החוץ ישראל כץ להתעשת ולטפל בכל תשומת הלב הנדרשת במחדל ההסברתי הזה. היחסים החמים והקשרים ההדוקים עם ידידותינו ארצות הברית ובריטניה, ובמידה פחותה גם צרפת, איתנים ומהווים נכס אסטרטגי. אחיזתנו בנחלת האבות וערש הלאומיות ביהודה ושומרון חזקה ואסטרטגית הרבה יותר.

הכותב הוא ראש המועצה המקומית בית אל