לפיד ואנגלמן
לפיד ואנגלמןצילום: גדעון מרקוביץ'/TPS

עימות בין יושב ראש האופוזיציה יאיר לפיד למבקר המדינה מתניהו אנגלמן על רקע איסוף החומרים לקראת התחלת הבדיקה של משרד המבקר ביחס למלחמה והטבח בשבעה באוקטובר.

על פי דיווח של ספי עובדיה בחדשות 13, לפיד זעם על כך שהמבקר דרש את הפרוטוקולים של ישיבות הקבינט ויומני הפגישות של ראשי הממשלה בשנים האחרונות, כאשר מסגרת הזמן הנבדקת: החל מראשית שנת 22 ועד ליום הטבח.

על פי הדיווח, מסגרת הזמן המצומצמת שמשאירה כרגע מחוץ לטווח הבדיקה שנים ארוכות של כהונת נתניהו כרה"מ הגבירה את החשדנות כלפי המבקר.

לפיד השיב למשרד ראש הממשלה שהוא מאשר את העברת יומניו לא לפני שתקף בחריפות את המבקר, "למרות שמדובר בבדיקה מטעם של מבקר שאינו ראוי לאמון ומבצע את הבדיקה רק כדי לסייע לראש הממשלה לחמוק מוועידת החקירה הממלכתית המתחייבת, אני מאשר את מסירת היומנים בהתאם לחוק וזאת בתנאי שראש הממשלה המכהן ימסור גם הוא את יומניו".

משרד מבקר המדינה הגיב למתקפה של לפיד, "ככל שהאמירה שצוטטה מיו"ר האופוזיציה נכונה - מדובר באמירה חמורה כלפי מוסד ממלכתי שמבצע ביקורת נוקבת ומקיפה על כלל הדרגים - המדיני, הצבאי והאזרחי. האמירה אינה עולה בקנה עם העובדה שיו"ר הוועדה לביקורת המדינה מטעם מפלגתו של יו"ר האופוזיציה היה הפוליטיקאי היחיד שדרש ממבקר המדינה לפתוח בביקורת המדוברת".

לסיום נמסר, "משרד מבקר המדינה ימשיך לבצע את הביקורת באופן מקצועי ואובייקטיבי, תוך התעלמות מרחשים פוליטיים שאינם ענייניים".