נסראללה
נסראללהצילום: צילום מסך

חסן נסראללה, מנהיג חיזבאללה, מאיים להרחיב את המלחמה נגד ישראל בעקבות הריגתם של עשרה אזרחים לבנונים בתקיפות של צה"ל בנבטיה ואל-סוואנה בדרום לבנון.

בנאום (שישי) לזכרם של מפקדי הארגון שנהרגו במלחמה אמר נסראללה, כי התגובה על הריגת האזרחים כבר החלה והיא נועדה להבהיר לישראל, כי להרחבת "התוקפנות" מבחינה גאוגרפית או נגד אזרחים תהיה תגובה שונה.

נסראללה הציב שתי אפשרויות בפני ישראל – חזרה לכללי העימות כפי שהיו עד לאחרונה או עימות רחב יותר. לדבריו, ישראל תשלם את המחיר ששילמו הנשים והילדים שנהרגו, אך יעדי התקיפה של חיזבאללה לא יהיו לא עמדות צבאיות, מתקני איסוף מודיעין או כלי רכב, ונושא זה נתון בידי הלוחמים בשטח.

נסראללה טען, כי ישראל תקפה במכוון אזרחים כדי ללחוץ על חיזבאללה להפסיק את הלחימה נגדה, ואולם לדבריו הדבר יחזק את חיזבאללה שירחיב את העימות.

חיזבאללה יבהיר ל"אויב" שהוא הלך רחוק מדי, אמר נסראללה, אשר גם התייחס לאיומיו של שר הביטחון יואב גלנט באומרו כי על גלנט לזכור שלחיזבאללה בלבנון מאגר טילים עצום ולהם טווח עד אילת.

לדברי נסראללה, היעד של "ציר ההתנגדות" הינו להביס את ישראל, למנוע ממנה להשיג את מטרותיה, לגרום אבדות גדולות ככל האפשר ולאפשר לעזה ולחמאס לצאת מהעימות הזה מנצחים.

מנהיג חיזבאללה ציין, כי חזיתות העימות בלבנון, תימן ועיראק מהוות גורם כוח בשטח וגורם כוח מדיני שמאפשר לחמאס לנצל אותן במערכה נגד ישראל. עוד טען נסראללה, כי ישראל חותרת מזה שנים להביא להגירה של פלסטינים ולהקים מדינה יהודית בתמיכה אמריקנית מלאה והמתקפה של חמאס בשביעי באוקטובר חשפה זאת.

הוא הטיל על הממשל האמריקני את האחריות המלאה למצב באומרו, כי לו רצה יכול היה הממשל האמריקני להפסיק את המלחמה אם היה עוצר את אספקת התחמושת לישראל. נסראללה טען, כי ארה"ב מעוניינת בחיסול חמאס יותר מישראל ונתניהו וגלנט הם המבצעים של התוכנית האמריקנית.