הספר "קץ היהודים"
הספר "קץ היהודים"צילום: לשכת הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג חשף הערב (מוצאי שבת) את הספר "קץ היהודים", בשיחה עם הפרשן הבכיר דיוויד איגנטיוס על במת ועידת הביטחון של מינכן.

הספר, שחובר על ידי מחמוד א-זהאר, ממייסדיו של ארגון הטרור חמאס, ולשעבר שר החוץ של הרשות הפלסטינית, מוכיח שוב את האידיאולוגיה האנטישמית של ארגון הטרור חמאס אשר בליבתה שנאת יהודים וקריאה להשמדתם; קריאה אשר תורגמה למתקפת הטרור המפלצתית של ה-7 באוקטובר וכן לפעולות הרצחניות של חמאס לכל אורך ימי המלחמה.

הספר אותר ונאסף על ידי כוחות הביטחון במהלך פעילותם באזור אל פורקן בעזה, ומתאר את שנאת היהודים המוצדקת, לטענתו, לאורך ההיסטוריה.

כך למשל הוא מציין בספרו כי בעוד שמשפחת העמים ומנהיגיה הגדירו את הנאצים אשר פעלו להשמדת העם היהודי כמי שביצעו פשעים נגד האנושות, הרי שהנאצים הם למעשה מגדלור חשוב וראוי עבור רבים ברחבי העולם. פרקיו של הספר מתמקדים בשנאת העם היהודי ומצדיקים את רדיפת ורציחת היהודים לאורך ההיסטוריה; בהם כאלה שכותרתם "השנאה הבוערת של העולם ליהודים", ו"סיבות לגרש את היהודים".

לדברי הנשיא, הספר "קץ היהודים" מהווה הוכחה נוספת לשנאה התהומית, שמטרתה המוצהרת היא מחיקת העם היהודי מעל פני האדמה; שנאה המשתקפת יותר מכל במעשיו הרצחניים של ארגון הטרור חמאס.