לפיד ואנגלמן
לפיד ואנגלמןצילום: אוליבייה פיטוסי, חיים גולדברג - פלאש 90

ראש האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד ממשיך להשתלח ולתקוף את מבקר המדינה מתניהו אנגלמן ודורש ממנו להפסיק את חקירת האירועים שקדמו לטבח השבעה באוקטובר.

לשאלת ערוץ 7 הבהיר לפיד היום (שני) כי על מבקר המדינה להפסיק את החקירה שפתח, "כן, אני בהחלט דורש שמבקר המדינה יפסיק את החקירה. אין הגיון בזה שאת נתניהו יחקור מינוי של נתניהו. לא יכול להיות שנתניהו ימנה מקורבים שיחקרו אותו כדי למנוע ועדת חקירה ממלכתית".

לפיד הוסיף, "על אסון ה-7 באוקטובר יש להקים ועדת חקירה ממלכתית בראשות שופט עליון כדי לוודא שמי שאחראי ומי שאשם ישא באחריות ובאשמה".

במשרד מבקר המדינה הגיבו לדבריו של לפיד, "הכפשת מוסד מבקר המדינה בידי גורם פוליטי חמורה. 7.10 הוא אחד הכשלים החמורים בהיסטוריה של מדינת ישראל. המבקר הדגיש כבר ביום השלישי למלחמה שהביקורת תהיה על כלל הדרגים - המדיני, הצבאי והאזרחי, עם הטלת אחריות אישית".

במשרד המבקר הוסיפו, "ככל שתקום ועדת חקירה ממלכתית ייקבעו גבולות הגזרה ביחס לנושאים שייבדקו. בניגוד לאמור, מבקר המדינה נבחר בבחירות חשאיות במליאת הכנסת בידי רוב חברי הכנסת. משרד המבקר הוא מוסד ממלכתי שמבצע ביקורת נוקבת ומקיפה, לרבות על ראשי הממשלה".

בהמשך ההודעה הוסיפו במשרד, "האמירה אינה עולה בקנה אחד עם העובדה שיו"ר הוועדה לביקורת המדינה מטעם מפלגתו של יו"ר האופוזיציה היה הפוליטיקאי היחיד שדרש ממבקר המדינה לפתוח בביקורת המדוברת. משרד מבקר המדינה ימשיך לבצע את הביקורת באופן מקצועי ואובייקטיבי, תוך התעלמות מרחשים פוליטיים שאינם ענייניים".