המפגש עם המשפחות
המפגש עם המשפחותצילום: דוברות

משפחות מ'פורום הגבורה', המאגד משפחות שכולות ממלחמת חרבות הברזל, נפגשו אמש (ראשון) עם נשיא המדינה יצחק הרצוג.

לפגישה הגיעו נציגי משפחות מכל הקשת שמרכיבה את הפורום, ובהם משפחות חילוניות, דתיות וכן משפחות מהעדה הדרוזית שאיבדו את ילדיהם בלחימה.

בין המשתתפים בפגישה עם הנשיא היה גם יהושע שני, אביו של אורי הי"ד שנפל בשבעה באוקטובר, שהתרשם כי הנשיא רואה איתם עין בעין את הדברים.

"התארחנו משפחות שכולות מפורום הגבורה בבית הנשיא" מספר שני על הפגישה. לדבריו, "הנשיא הרצוג ורעייתו מיכל הקשיבו בקשב רב לסיפורי הגבורה של הנופלים, ולבקשתנו שישמיע את הקול שלנו קול הבנים לא לעצור את המלחמה ולהמשיך עד לניצחון בכל מחיר. התרשמנו עמוקות שהנשיא אכן רואה איתנו עין בעין את הדברים וכן הוא רואה בפורום כמי שמייצגים את אחדות העם".

במהלך הפגישה העניקו נציגי הפורום לנשיא את הקובץ הראשון בפרויקט צוואת הנופלים - במותם 'ציוו לנו ניצחון' ובו ציטוטים נבחרים של צוואות לוחמים שנפלו במערכה בעזה ובצפון.

בפגישה אמר הנשיא להורים השכולים כי ילדיהם לא נפלו לשווא, אלא הם נפלו כחלק מהמלחמה לתקומתה של מדינת ישראל. הנשיא חיבק את המשפחות והתפעל מההירתמות שלהן לשאת את צוואת הבנים. כמו כן, הוא חיזק את הפעילות של הפורום וציין כי הקול של המשפחות הינו קריטי בימים אלו.