הר הבית
הר הביתצילום: דוברות המשטרה

ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל מזהירה מפני השלכות החלטת ממשלת ישראל להטיל הגבלות על הגעת מוסלמים ישראלים ותושבי ירושלים למסגד אל-אקצה במהלך חודש רמדאן.

לדברי ועדת המעקב, התנאים שדורש השר בן גביר ולהם מסכים רה"מ נתניהו הם "הכרזת מלחמה כוללת נגדנו, ומהלך מקדים לקראת פינוי האזור הקדוש כדי לאפשר שליטה של המתנחלים על מסגד אל-אקצה כהכנה להריסתו בהתאם למה שחותרים אליו כל המתנחלים והקיצונים לאורך השנים".

הודעת ועדת המעקב הדגישה, כי "מסגד אל-אקצה על כל שטחו היא מקום מקודש רק למוסלמים, ואין זכות לזולתם להיכנס אליו ולנהל את ענייניו, ולעולם לא נוותר על חופש הכניסה למסגד אל-אקצה בחודש הקדוש הזה ובכל יום ושעה".

מוסלמים ישראלים אומרים, כי החלטת ממשלת ישראל לא תניא אותם מלהגיע למסגד אל-אקצה ולהתפלל בו.

עווד עבד אל-פאתח, תושב כאבול המארגן הסעות באוטובוסים למסגד אל-אקצה, אמר בראיון לאתר "אל-ג’רמק", כי הוא צופה שמספר המתפללים יהיה גדול כבכל שנה כיוון שהציבור המוסלמי משתוקק לבקר במקום ולאור העובדה שרבים לא הצליחו להגיע אליו בגלל המצב הביטחוני.

הוא העריך, כי מהישוב כאבול יצאו אוטובוסים מספר פעמים בשבוע למסגד אל-אקצה ובכל יום שישי שמונה אוטובוסים.

העיתונאי עבדאללה איבראהים אמר: "אנו ננסה להיכנס למסגד אל-אקצה, ואם לא נצליח אללה יגמול לנו על המאמץ. ההחלטה הזו נועדה לפוצץ את המצב באיו"ש ובשטח ישראל".

תושב מוסלמי ישראלי אחר אמר לאתר, כי "אנו נתפלל ב(מסגד) אל-אקצא, ואם הם ימנעו מאיתנו (לעשות כן), נתפלל בהר הזיתים, בגבעה מול אל-אקצא או מול השערים (של העיר העתיקה".