המחאות בלונדון
המחאות בלונדוןצילום: רויטרס

ארגון "בצלמו" דרש לפתוח בחקירה נגד מוחמד אל כורד, פעיל פרו-פלסטיני שקרא בעצרת בלונדון "לנרמל את מעשי הטבח בסטטוס קוו".

למרות סרטונים שפורסמו מהאירוע, בו נראה אל כורד פונה אל הקהל וטוען כי "היום שלנו יגיע, אבל עלינו לנרמל מעשי טבח כסטטוס קוו", סירבו בפרקליטות המדינה לפנייתו של מנכ"ל ארגון "בצלמו", שי גליק, לפתוח בחקירה נגד אל כורד ולדרוש את הסגרתו לישראל.

בפנייתו לפרקליטות טען גליק כי אל כורד הוא תושב שכונת שייח ג'ארח בירושלים וטען כי "הוא התיר את הדם של העם היהודי בעולם כולו". כחודש לאחר הפניה של גליק, התקבלה תשובת הפרקליטות כי לאחר בחינת הדברים הוחלט שלא לפתוח בחקירה.

"לאחר בחינת הדברים, לרבות המלצת משטרת ישראל שלא לפתוח בחקירה, המשנה לפרקליט המדינה עו"ד אלון אלטמן החליט שלא לפתוח בחקירה פלילית נגד מוחמד אל כורד. זאת לאחר שבחן את ההתבטאות בהקשרה הרחב ולאור נאומו המלא של אל כורד, ובעיקר לנוכח הבהרתו למחרת כי התייחס למעשי הטבח שנעשים (כביכול) על ידי ישראל נגד העם הפלסטיני ולכך שאסור לנרמל אותם", נכתב במכתב התשובה של הפרקליטות.

בתגובה להחלטת הפרקליטות שלא לפתוח בחקירה, מסר גליק לערוץ 7 כי "הזוי שבלי לחקור בכלל את האיש הזה, המשטרה והפרקליטות פשוט סגרו את התיק. כעת, כאשר מדינת ישראל תתלונן על שנאת יהודים ואנטישמיות ברחבי העולם, יוכלו להגיד לה שהיא עצמה בוחרת לסגור תיקים על סמך טענות מפוקפקות ולא ברורות. אנו כמובן נגיש ערעור בהול על ההחלטה. יחד עם זאת, ההחלטה הזו, מעבר להיותה פרס לטרור, היא הזמנה של הסתה פרועה לרצח יהודים באישור הפרקליטות ומשטרת ישראל. אנו מקווים שמישהו במערכת יבין שאנחנו אחרי השביעי באוקטובר וישנה את הדיסקט".