קלמן ליבסקינד
קלמן ליבסקינדצילום: Yonatan Sindel/Flash90

העיתונאי קלמן ליבסקינד אמנם עובד בתאגיד השידור הציבורי מיום שהוקם, אך בטור שהוא מפרסם היום (שישי) בעיתון 'מעריב', הוא תוקף בחריפות את התוכניות 'זהו זה' ו'דוח רולניק' המשודרת ב'כאן' וקובע כי הן עוסקות בהסתה נגד חלקים משמעותיים מהציבור הישראלי.

"את הטור הזה אני כותב כצרכן מן השורה, צופה בין צופים, המממן את שידורי כאן ומרגיש שמישהו משתמש בכסף שלי כדי לפגוע בי".

"על שתי סדרות אני מבקש לדבר כאן. האחת 'זהו זה', והשנייה 'דו"ח רולניק'. הראשונה מוגדרת כתוכנית סאטירה, והשנייה מוגדרת כתוכנית תחקירים. זו לא קשורה באמת בסאטירה, וזו לא קשורה באמת בתחקירים.

על פניו, שתי תוכניות שאין ביניהן קשר. בפועל, תוכניות שמפיצות את אותה תעמולה חד־צדדית נגד אותם ציבורים, ובדרכן שלהן מבטאות שורה תחתונה אחת: הטלוויזיה שייכת לקבוצה שלנו, של ישראל הישנה והטובה, אנחנו נעשה בה מה שבא לנו, ומי שזה לא מתאים לו מוזמן להמשיך לממן אותנו ולסתום את הפה", הוא מוסיף.

לדבריו מדובר ב"סדרות שבבסיס שלהן שמו לעצמן למטרה לפגוע בכל מי שהוא ה"אחר" - להסית נגדו, להלעיג אותו ולסמן אותו כפסיכי ומסוכן – גם אם ה"אחר" הזה הוא חצי מדינה".

ליבסקינד טוען שהציבור לא צריך לממן תעמולה נגדו. "אני נדרש לממן מהכיס שלי סדרת טלוויזיה שבזה לי ומסיתה נגדי על בסיס קבוע...צפיתי בכל 29 הפרקים של העונה הנוכחית של התוכנית, ולא מצאתי מילה אחת נגד מישהו שהוא לא אני. מה יש בפרקים הללו? הנה לכם תקציר: בנימין נתניהו טיפש, פחדן, מגוחך, אחד שהמדינה לא חשובה לו ושכלום לא מעניין אותו חוץ מהמשך השלטון. לימור סון הר־מלך צווחנית, דודי אמסלם מטומטם, מירי רגב טיפשה, בצלאל סמוטריץ' אהבל, אורית סטרוק קיצונית, והדתיים והמתנחלים כולם הם חבורה פסיכית, הזויה ומגוחכת למראה. ואני מסתכל על זה ותוהה, למה אני צריך לשלם על זה? האם כל הנהלת התאגיד חושבת שזו התמורה שאני אמור לקבל כצרכן?".

הוא מביא דוגמאות רבות מתוך התוכנית ומדגיש, "כך נראות כל התוכניות. אם אתה לא איש הליכוד או מתנחל, אתה פרח מוגן. זו הפקה שמתחילתה ועד סופה הוקמה כדי ללכת על הראש של יריביה הפוליטיים".

על התוכנית 'דוח רולניק' הוא כותב: "50 דקות מצייר לנו רולניק, על חשבוננו, את ציורה של המדינה בעיניו. טובים מול רעים, דמוקרטים מול קיצונים משיחיים. שום מורכבות, שום שאלות, שום תהיות, שום עמדה אחרת...הוא לא שואל שום שאלה על הסרבנות. הוא לא מעיר שום הערה על מי שאיימו להוציא מכאן השקעות ולפגוע בכלכלה. הוא לא אומר שום אמירה על ההחלטה של המוחים לפגוע בצה"ל. חסימת כל המדינה זה סבבה. מדורות על איילון זה אחלה. עזבו את זה שזה חד־צדדי. זו לא עיתונות".