אייל שומינוב
אייל שומינובצילום: באדיבות המשפחה

צה"ל התיר הערב (מוצאי שבת) לפרסם כי רס"ן אייל שומינוב, בן 24 מכרמיאל, נפל בקרב בצפון רצועת עזה.

שומינוב שימש כמפקד פלוגה בגדוד שקד (424) של חטיבת גבעתי, ונפל מפגיעת נ"ט בפשיטה על שכונת זייתון בעיר עזה.

שומינוב היה הבכור במשפחתו והותיר אחריו הורים, אחות ואח.

רס"ן אייל שומינוב ז"ל התראיין ל-ynet בסוף יולי האחרון - יותר מחודשיים לפני פרוץ המלחמה. שומינוב, אז מ"פ הר ברכה בגדוד שקד, סיפר באותו ריאיון על פעילות הגדוד באזור שכם. "צריך לזכור את כל הפיגועים שלא קרו, וזה בזכות פעילות צה"ל בשטח", אמר אז. "כל לילה אנחנו עושים פעילות התקפית ומסכלים הרבה מאוד מחבלים, וזה מה שאמור להביא את הביטחון".

גלעד כץ, הקונסול הכללי של ישראל לשעבר בבוסטון כתב עליו, "רס"ן אייל שומינוב נהרג השבת ברצועת עזה. המ"פ האגדי של גדוד שקד. המ"פ של בני בכורי ששימש כקשר שלו לאורך כל הטירונות. האיש שהשפיע עליו יותר מכל מפקד אחר. האיש שהוציא את בני לקורס מ"כים. האיש שבגללו בני יצא לקורס קצינים. הכרתי אותו באופן אישי. עם ישראל איבד את יואב בן צרויה המודרני".

הד"ר שוקי פרידמן כתב עליו "מהיום הראשון ללחימה בעזה הוא הוביל את הפלוגה במקצועיות, נחישות ואנושיות. גם בזכותו לפלוגה כמעט ולא היו פצועים והרוגים למרות המון קרבות והתקלויות. הוא היה אדם מוכשר ומיוחד. למרות שלא למד בישיבה ידע לאתגר את בני הישיבות בחידות מהתלמוד. ידען. ערכי. רציני. אבדה גדולה ועוד כאב לב נורא".

מיכל גלר, אימו של גלעד שהיה פקודו של שומינוב ונפצע אף הוא בתחילת המלחמה, כתבה: "אין אותיות בשפה העברית שיכולות לחבר את הכאב שיש לי בגוף ובנשמה עכשיו. מפקד הפלוגה העילוי הנשמה, המקצוען, והאבא והאמא של הפלוגה של גלעד שלנו נהרג. זה פשוט בלתי נתפס. ברוך דיין האמת! אבא תרחם".

מאז 7 באוקטובר נהרגו 577 חיילי צה"ל, 238 מהם בתמרון הקרקעי ברצועת עזה. לפי שעה מאושפזים בבתי החולים 317 פצועים, בהם 29 שמצבם קשה. מפרוץ המלחמה נפצעו 2,962 לוחמים, 453 מהם באורח קשה.