רפיח
רפיחצילום: Abed Rahim Khatib/Flash90

בישראל מגבירים את השיח עם מצרים לקראת הפעולה ברפיח ולקראת האפשרות של הקמת מכשול תת קרקעי בין מצרים לרצועה בכדי למנוע הברחות, כך דווח הבוקר (ראשון) ב-Ynet.

במצרים שיגרו לישראל לאורך השבועות האחרונים מסרים מאיימים בנוגע לפעולה אפשרית ברפיח, כולל איומים של פוליטיקאים במצרים שקראו לביטול הסכם השלום.

במהלך שיחות בין מצרים לישראל, בקהיר טענו כי פעולה ישראלית ברפיח במהלך חודש רמדאן תצור משבר שתשפיע לא רק על ישראל אלא על האיזור כולו ש"נמצא על סף הר געש".

אתמול קיים הרמטכ"ל רא"ל הרצי הלוי הערכת מצב בצפון רצועת עזה יחד עם מפקד פיקוד הדרום, אלוף ירון פינקלמן, מפקד אוגדה 162, תת-אלוף איציק כהן ומפקדים נוספים.

הלוי אמר כי יש אזורים שכבר היינו בהם, ואנחנו חוזרים עם מודיעין טוב יותר ועושים הישג שהוא הרבה יותר גבוה והרבה יותר עמוק, תרתי משמע, גם לתוך האדמה, גם בפגיעה באויב. יש מקומות שעברנו אותם בקצב לחימה מאוד גבוה, ואנחנו חוזרים למקומות לעשות טיהור מרחב ברמה מאוד מאוד גבוהה".

"הדברים האלה מביאים עוד דרג פעילים, עוד דרג מפקדים, עוד השמדת תשתיות".

"אנחנו בימים גם של משא ומתן על שחרור החטופים, לא יודע להגיד לאן זה יתפתח, יש מי שעוסק בזה, אנחנו עוסקים בלחימה. אני רוצה שתדעו דבר אחד - יש קשר בין הדברים. ההישגים שלכם- עוד גדוד שאתם מפרקים, עוד תשתית תת קרקע, עוד שכונה שמבצעים שם את השמדת התשתיות, והאוכלוסייה שמתפנה למרחבים בטוחים- כל הדברים האלה ביחד לוחצים אותנו, אני מקווה מאוד, גם להישג בעניין שחרור החטופים".

עוד הוסיף על שחרור חטופים כי "זו מטרת מלחמה, יש לנו כוונה לעשות הרבה מאוד כדי לממש אותה, ומאמץ הלחימה הוא הפעולה הכי אפקטיבית שעוזרת למי שנושא ונותן בכל מיני מקומות על שחרור החטופים. זה המנוף שאנחנו מורידים על חמאס, ואתם מורידים אותו מצויין, צריך להמשיך ולהוריד אותו חזק, אני מקווה שנדע לתרגם אותו גם לשחרור החטופים".