לפיד בישיבת הסיעה
לפיד בישיבת הסיעהצילום: ערוץ 7

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד התייחס בישיבת סיעת יש עתיד לכך שראש הממשלה נתניהו לא התפטר וכן לסערת חוק הגיוס.

לפיד אמר כי "מחר יילכו אזרחי ישראל לקלפי, לבחירות. יילכו לבית הספר בקצה הרחוב, או למתנ"ס ליד הבית, ויצביעו בבחירות. כשהם יילכו לשם אני מציע שהם ישימו לב שאין עם זה שום בעיה. אפשר, גם בימים אלה, לערוך בחירות במדינת ישראל".

"אפשר טכנית, אפשר מבחינת הצבא, אפשר אפילו לעשות את זה בלי לקרוע את העם. בשבועות האחרונים אנשים עשו חוגי בית, הדביקו פוסטרים, הפעילו מטות, ולא קרה שום אסון. הדמוקרטיה הישראלית פעלה. יש מחר בחירות במדינת ישראל וזה לא פגע באחדות, וזה לא פגע בנצחון. אם זה מה שעשו במוניציפלי, זה גם מה שאפשר וצריך לעשות בארצי. לקבוע תאריך לבחירות, ולקיים אותן".

לפיד הוסיף, "אנחנו צריכים ממשלה אחרת. יש לנו ממשלה לא מתפקדת, לא מנהלת, שלא מצליחה לעמוד באתגרים של המדינה. זו ממשלה שפירקה אותנו מבפנים, הובילה אותנו לאסון, ועכשיו היא לא מצליחה לנהל את המלחמה, לא מצליחה לנהל את הכלכלה, איבדה את אמון מערכת הבטחון, את אמון העולם, את אמון אזרחי ישראל".

"מעל לכל - זה שבנימין נתניהו עדיין בחיינו, אחרי ה-7 לאוקטובר, אחרי שבמשמרת שלו קרה האסון הגדול ביותר לעם היהודי מאז השואה, זה מטורף לגמרי. זה לא יכול להמשך. אתמול הוא אמר בראיון ל-CBS, 'לציבור הישראלי יש אמון בי'. זו לא הייתה פליטת פה. הוא מאמין שהזכרון שלנו קצר, הוא מאמין שהוא חוזר להיות לגיטימי והוא מאמין שבכל יום שעובר אנחנו שוכחים שהוא אשם במה שקרה לנו".

"הוא טועה. הוא אשם והוא לא כשיר ואנחנו צריכים לצאת לבחירות מה שיותר מהר. למען הלוחמים שלנו בעזה, למען המשפחות בעורף, למען החטופים ולמען המפונים. אנחנו צריכים בחירות בהקדם האפשרי. מחר אתם תראו שאין בעיה לערוך אותם, גם בימים אלה".