בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'צילום: Chaim Goldberg/Flash90

מאז אירועי טבח ה-7 באוקטובר, האחדות בעם עומדת תמיד לנגד עיניי ובראש מעיניי. זאת חובתי עבור חבריי, ומשפחתי, עבור הציבור שלי שיצא אל הקרב כתף אל כתף עם אחינו מכל קצוות הארץ - ולא מוכן לתת יותר יד לשיח מפלג ומשסה כנגד המגזרים השונים בחברה הישראלית.

אני שולח חיזוק גדול ללוחמי ומפקדי צה"ל היקרים שלוחמים בגבורה ,שולח חיבוק גדול למשפחות השכולות ששילמו את המחיר היקר מכל עבור תקומת מדינתנו, ולמשפחות החטופים שאנו מחויבים להמשיך את הלחימה בכל כוחנו עד החזרת ביניהם ובנותיהם הביתה והשמדת חמאס.

לצערי, גם בימים שבהם בני הציונות הדתית מראים גבורה והתעלות יוצאת דופן בשדה הקרב ומשלמים מחיר דמים כבד, יש מי שעדיין מחפשים לנגח אותנו השכם וערב, עם הסתה והשתלחות שמובילה לצערנו גם לסנקציות בלתי מתקבלות על הדעת של מדינות זרות על אנשי ההתיישבות. נוצר מצב אבסורדי שבו באותה משפחה ממש, ישנם לוחמים מצד אחד וקורבנות של סנקציות משתקות והליכים משפטיים הזויים מן הצד השני.

ברור שקשה לחשוב על הבחירות המקומיות בימים כאלו, ימים של התמודדות עם בשורות איוב קשות ועם אתגרים של חזרה לשגרה לצד אהובינו שחזרו פגועים בגוף או בנפש משדה הקרב, לצד דאגה אינסופית למי שעוד נלחם.

אך יום הבחירות הוא הזדמנות שלא תחזור להשמיע את קולנו כציבור משמעותי, תורם ומשפיע, שרוצה לקחת חלק בתיקון החברה, המדינה והעם אחרי השבר הנורא של מתקפת הטרור הרצחנית.

יציאה המונית של אנשי הציונות הדתית מן הבתים ונהירה לקלפיות היא קודם כל הצבעה בעד.

בעד המדינה שלנו, בעד העם שלנו ובעד הדמוקרטיה שלנו.

ראשי הרשויות הם אלה שיכריעו איפה יבנו בתי כנסת, סניפי תנועות הנוער, אילו תכניות העשרה יכנסו אל בתי הספר של הילדים שלנו, אלו שיכריעו על הצביון והאופי של כל רחוב ושכונה.

לכן, אני מבקש, דורש מכם – איש בל ייעדר! צאו להצביע למועמדים הסרוגים, כי קול עבורם הוא קול לאחדות, לעשייה משותפת, לתיקון, לדאגה לציבור הדתי אך יחד עם זאת לכל אדם בעם ישראל.

כך למשל, בעיר ירושלים, מתמודדת חגית משה ורשימתה הנפלאה מטעם מפלגת 'הציונות הדתית'. כזכור, מפלגת הבית היהודי והציונות הדתית התאחדו זה מכבר, והבחירות הקרובות בירושלים הן הזדמנות של ממש עבור הציבור הדתי לאומי להפגין נוכחות ולהשפיע איך תיראה הבירה שלנו בשנים הקרובות.

הרשימה המאוחדת בראשות חברתי חגית משה, היא רשימה איכותית של נציגים מכל גווני הקשת, מבוגרים, צעירים, אנשי חינוך ואנשי הייטק, אנשי תורה ונשים מוכשרות. אני קורא לירושלמים לצאת ולהצביע 'טב', ולחזק את נוכחותנו במועצת העיר. כי בנפשנו הדבר.

חברות וחברים, האדישות היא הסכנה הגדולה ביותר עבור המגזר שלנו. אנחנו עסוקים כל היום בדאגה למשפחה, לחברים, לחיילים שלנו, לישובים ולשכונות שלנו – ואנחנו שוכחים לעיתים להסתכל על התמונה הגדולה. אנו בפתחה של תקופה מאתגרת ברמה הלאומית, וזה כמובן משליך על הרמה המקומית.

בעז"ה נעשה ונצליח.

צאו להצביע.

אני סומך עליכם.