אופיר סופר
אופיר סופרצילום: ערוץ 7

השר אופיר סופר מתייחס לעמדת מפלגת הציונות הדתית בנוגע לגיבוש עסקה לשחרור החטופיםשבידי חמאס בעזה.

"מעולם לא התייחסתי לקווים אדומים מימין או משמאל. לא נכון שננהל מו"מ מול חמאס באמצעי התקשורת, וזה המידע הכי חזק של סינוואר ובכלל של החמאס. הם מאוד רוצים לראות אותנו גם מפולגים וגם מסוכסכים, וגם רוצים לדעת מה אנחנו חושבים ומה הקווים שלנו. לכן אני אומר, אני יודע שהיו רבים שהתייחסו לקווים כאלה ואחרים, אני חושב שכמו שמו"מ קואליציוני מנהלים בשקט על אחת וכמה וכמה, עשרות מונים, מו"מ אחר שנוגע בחיי אדם ובביטחון ישראל", אמר סופר בראיון ל-103FM.

"סוגיית החטופים קודם כל בעלת היבט ערכי מוסרי עליון, ומעבר להיבט המוסרי והערכי, אם חלילה לא נצליח להשיב את כל החטופים יש בזה פגיעה בביטחון הלאומי של מדינת ישראל. אזרח ישראלי שישן באביבים, בדוב"ב, בנחל עוז, בכפר סבא, צריך לדעת שהוא יכול לישון בשקט", הוסיף.

סופר נשאל האם חשוב יותר למוטט את חמאס או להשיב את החטופים וענה: "אני אוהב גם את אמא וגם את אבא שלי זיכרונם לברכה. שתי המשימות הללו משימות חשובות בעלות עליונות עליונה. המאמץ, הנחישות, עד כמה ברור לנו שאנחנו צריכים להיות חזקים בלהשמיד את חמאס ולהשיב את החטופים, אנחנו לא צריכים המחשת צורך יותר ברורה ממה שחווינו. אני בעבר הצבעתי בעד עסקה שנראית לי".

"אתמול ישבתי עם משפחות חטופים. אחד מיעדי המלחמה, אולי השלישי, צריך להיות לייצב את האחדות שלנו ולבנות את האחדות שלנו. גם פה, צריך לדעת להניע את התהליכים. לא לדבר על מהפכות אלא על תהליכים", אמר השר.

השר סופר התייחס גם לחוק הגיוס ולדרישה לגייס את בני הישיבות מהציבור החרדי. "אנחנו צריכים לראות החל מטווח זמן הקרוב, צעדים אופרטיביים אמיתיים של שינוי במציאות של גיוס חרדים. יחד עם זאת, אנחנו משוחחים, מתייעצים, כל אחד עם החברים הטובים שלו, אמר לי חבר, מפקד בכיר מאוד בצבא, 'תזכור, המטרה היא לנצח את החמאס וצריך להיזהר עם הפצעים שפותחים, כי כרגע צריך קודם כל לנצח את החמאס', אבל אני כן חושב שצריכים להיות כאן תהליכים אמיתיים".

"אני מצפה מהחברה החרדית, בעיקר מהמנהיגות החרדית, לגלות פה מנהיגות ולהוביל צעדים אמיתיים. מנהיגות בדרך כלל, כך התרגלנו, זה שמנהיג חזק שלא מוותר על מה שהוא רוצה, ישראל 2024, מנהיג גם צריך לדעת לוותר על הדברים שלו בשביל ללכת על דברים יותר קונצנזואליים. יש חשיבות אדירה לפעול למען האחדות, ואנחנו כולנו נצטרך להשתנות’", סיכם.