רב סרן יפתח שחר ז"ל
רב סרן יפתח שחר ז"לצילום: באדיבות המשפחה

רס"ן יפתח שחר, בן 25 ממושב פארן, קצין לוחם בשלדג, נפל בקרב בצפון רצועת עזה בתפקידו כמפקד פלוגה בחטיבת גבעתי. כך הודיעה המועצה האזורית הערבה התיכונה.

שחר ז"ל הוא החלל הרביעי מהמועצה מאז פרוץ מלחמת חרבות ברזל. שחר הותיר אחריו את הוריו יהודה ואפרת ואת אחיו ארנון, נוגה ועודד.

ראש המועצה האזורית הערבה התיכונה, מאיר צור, ספד לו: "יפתח היה ילד מושלם. חכם, מנהיג, לוחם, יפה תואר וערכי. הוא אהב את משפחתו, את מושב פארן שבו גדל ואת הערבה ואנשיה. מגיל צעיר הוא היה מנהיג, וידענו שיש לו תכונות פיקודיות גבוהות. הוא שאף להמשיך ולשרת בצה"ל".

"יפתח שירת כמ"פ בשלדג עד לפני שבועיים, ואז מונה לתפקיד מ"פ בגבעתי. אחיו, לוחם בחיל השריון, נפצע בעזה לפני חודש. יפתח הוא בן למשפחת לוחמים, חקלאים שורשיים וותיקים, ואימו אשת חינוך מובילה בערבה. אני מחבק את משפחת שחר ואת החברים ומבכה את מותו של יפתח האהוב והנפלא, בשם כל תושבי הערבה".

‏חברת הכנסת מיכל וולדיגר הביעה צער כבד, "כאבתי לשמוע על מותו של רס"ן יפתח שחר שנפל בקרב ברצועת עזה. יפתח ז"ל היה מפקד פלוגה בגבעתי ותושב המושב פארן בערבה. אני שולחת את תנחומיי למשפחתו של יפתח ומשתתפת בצערם. יהי זכרו ברוך".

יפתח שחר
יפתח שחרצילום: באדיבות המשפחה

מוקדם יותר הודיעה ישיבת ההסדר הגולן בראשות הרב יואל מנוביץ' על פציעתם של שבעה מתלמידי הישיבה, בהם שניים במצב קשה.

"לצערנו, בתקרית בעזה הבוקר נפגעו כמה מחיילינו (שיעור ד'). שנים מהם באורח קשה", כתבו בישיבה.

"השמות לתפילה: יאיר בן נעמי אסתר, משה אהרון בן לאה ביילא, אלרועי ינון בן סיגל, יותם בן זהבה, חיים בן מרים , אריאל בן אפרת, איתי בן רחל".

מודעת האבל
מודעת האבלצילום: המועצה