סרן איתי סייף
סרן איתי סייףצילום: דובר צה"ל

צה"ל התיר הבוקר (רביעי) לפרסום כי רס"ן יפתח שחר, מפקד פלוגה בגדוד צבר של גבעתי, וסרן איתי סייף, מפקד מחלקה בגדוד, נפלו בקרבות ברצועת עזה.

שחר וסייף נהרגו במהלך פעילות צה"ל בשכונת זייתון שבעיר עזה, בפיצוץ של בית ממולכד. שבעה לוחמים נוספים מהחטיבה נפצעו באורח קשה בתקרית. 582 חיילי צה"ל נפלו במלחמה, 242 מהם מתחילת הפעולה הקרקעית בעזה.

בישיבת אמי"ת בלבב שלם בירוחם ספדו ללוחם צה"ל סרן איתי סייף ז"ל שנהרג בקרב ברצועת עזה. "בית משפחת אמי"ת בלבב שלם אבל על נפילתו בקרב בעזה של בוגרנו היקר והאהוב, מחזור ט', סרן איתי סייף הי"ד", נכתב בהודעה.

עוד נכתב, "שולחים חיבוק גדול וניחומים להוריו רמי וחיה. לאחיו אורי, לאחיותיו שחר ונטע, ולכל המשפחה".

הרב יאיר יעקובי, רב הישיבה התיכונית "בלבב שלם" בירוחם, שבה למד הנופל סרן איתי סייף, אמר בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי "איתי האהוב הוביל אנשים באהבה לכל, בענווה ובביישנות, ברגישות ועדינות, באמת וביושר פנימי". לדבריו, "עם כל התכונות האלה, הוא היה גם מנהיג. הוא המשיך את הערכים של המשפחה שלו". הרב ציין כי סייף הוא החלל השלישי בישיבה, ובנוסף קצין שנחטף הוא גם בוגר הישיבה.

הרב איציק ינאי, מחנכו של איתי בישיבה, אמר עליו עליו כי הוא היה "חבר טוב שכולם אוהבים, ואוהב לתת ולהעניק לסביבה". המחנך הוסיף כי הוא היה "אדם עם כוח רצון עצום, שהציב לעצמו מטרות גבוהות, וכבש אותן". לדבריו, "נפילתו היא אבידה גדולה למשפחת הישיבה ולכל עם ישראל".

מודעת האבל
מודעת האבלצילום: ללא