איתי סייף ויפתח שחר
איתי סייף ויפתח שחרצילום: דובר צה"ל

צה"ל התיר לפרסום כי רס"ן יפתח שחר (25) ממושב פארן, מפקד פלוגה בגדוד צבר של גבעתי, וסרן איתי סייף (24) מירוחם, מפקד מחלקה בגדוד, נפלו בקרבות בצפון רצועת עזה.

הם נהרגו במהלך פעילות צה"ל בשכונת זייתון שבעיר עזה, בפיצוץ של בית ממולכד. שבעה לוחמים נוספים נפצעו באורח קשה בתקרית.

בנוסף, שבעה לוחמים מגדוד 'צבר' (432), חטיבת גבעתי נפצעו באורח קשה בקרב בצפון רצועת עזה.

שבעת הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים, משפחותיהם עודכנו.

שחר ז"ל הוא החלל הרביעי מהמועצה האזורית הערבה התיכונה מאז פרוץ מלחמת חרבות ברזל. הוא הותיר אחריו את הוריו יהודה ואפרת ואת אחיו ארנון, נוגה ועודד.

ראש המועצה האזורית הערבה התיכונה, מאיר צור, ספד לו: "יפתח היה ילד מושלם. חכם, מנהיג, לוחם, יפה תואר וערכי. הוא אהב את משפחתו, את מושב פארן שבו גדל ואת הערבה ואנשיה. מגיל צעיר הוא היה מנהיג, וידענו שיש לו תכונות פיקודיות גבוהות. הוא שאף להמשיך ולשרת בצה"ל".

"יפתח שירת כמ"פ בשלדג עד לפני שבועיים, ואז מונה לתפקיד מ"פ בגבעתי. אחיו, לוחם בחיל השריון, נפצע בעזה לפני חודש. יפתח הוא בן למשפחת לוחמים, חקלאים שורשיים וותיקים, ואימו אשת חינוך מובילה בערבה. אני מחבק את משפחת שחר ואת החברים ומבכה את מותו של יפתח האהוב והנפלא, בשם כל תושבי הערבה".

‏חברת הכנסת מיכל וולדיגר הביעה צער כבד, "כאבתי לשמוע על מותו של רס"ן יפתח שחר שנפל בקרב ברצועת עזה. יפתח ז"ל היה מפקד פלוגה בגבעתי ותושב המושב פארן בערבה. אני שולחת את תנחומיי למשפחתו של יפתח ומשתתפת בצערם. יהי זכרו ברוך".

בישיבה התיכונית אמי"ת בלבב שלם ספדו לסייף, בוגר הישיבה. "בית משפחת אמי"ת בלבב שלם אבל על נפילתו בקרב בעזה של בוגרנו היקר והאהוב, מחזור ט', סרן איתי סייף הי"ד", נכתב בהודעה.

עוד נכתב, "שולחים חיבוק גדול וניחומים להוריו רמי וחיה. לאחיו אורי, לאחיותיו שחר ונטע, ולכל המשפחה".

הרב יאיר יעקבי, ראש הישיבה, אמר כי "האבדה קשה וכואבת מאוד. איתי האהוב היה מנהיג יהודי שהוביל אנשים באהבה לכל, בענווה ובביישנות, באמת וביושר פנימי. אנו שולחים חיבוק גדול להוריו היקרים, לאחים ולכל משפחתו וחבריו".

הרב איציק ינאי שהיה מחנכו הוסיף, "איתי היה נער שקט, צנוע ועניו. חבר טוב שכולם אוהבים אותו ואוהב לתת ולהעניק לסביבה. אדם עם כח רצון עצום, שהציב לעצמו מטרות גבוהות, וכבש אותן. נפילתו היא אבידה גדולה למשפחת הישיבה ולכל עם ישראל."