ח"כ יצחק קרויזר
ח"כ יצחק קרויזרצילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת החוק של יו"ר סיעת עוצמה יהודית ח"כ יצחק קרויזר למאבק בהסתה לטרור ברשת, ברוב של 27 תומכים מול 6 מתנגדים בלבד.

על פי הצעת החוק, כל אזרח שנחשף לתכני תמיכה והסתה לטרור ברשת, יוכל לתבוע את מפרסם הפוסט דרישת פיצויים, ללא הוכחת נזק וללא הגבלת מספר התובעים, כשחלק מדמי הפיצויים יועברו לזכותם של משפחות נפגעי טרור ופעולות איבה.

קרויזר נאם לפני ההצבעה על החוק ואמר, "הרשתות החברתיות הפכו לפלטפורמה רחבה להסתה ולתמיכה בטרור. מי שנהנים לא אחת מהבמה להפצת השנאה כנגד המדינה, הם דווקא אזרחים שנהנים מזכויות אזרחיות וחופש ביטוי".

עוד אמר, "חשוב להעביר מסר לכל אותם גורמים מסיתים ומשסים ברשתות החברתיות שלהסתה יש מחיר ומי שמסית- ישלם!"

הוא הוסיף כי "הצעת חוק זו הינה על מנת שחופש הביטוי, לא יהפוך לחופש השיסוי. חרף האתגר הטמון בחובן של הרשתות החברתיות, שמהוות כר נרחב להסתה לטרור ובמה להגברת השנאה והשיסוי כנגד מדינת ישראל, אסור שמערכות האכיפה והצדק, כמו גם הרשות המחוקקת, ירפו ממאמציהן להצר את צעדיהם של המסיתים לטרור באמצעות פתרונות אפקטיביים"

קרויזר הסביר כי מדובר בהצעת חוק פורצת דרך במיגור הטרור ברשתות החברתיות, "הצעת החוק שמונחת כאן לפניכם היא למעשה תקדימית. הצעת חוק זו, מאפשרת לכל אזרח ואזרחית שנחשפים ברשת לגילויי הסתה ותמיכה בטרור לתבוע את המפרסמים ולזכות בפיצוי כספי גם ללא הוכחת נזק בעקבות הפרסום".