סגן השר, חבר הכנסת אבי מעוז, יו"ר 'נעם, מסכם בסיפוק רב את מערכת הבחירות הפנימיות ובראיון לערוץ 7 הוא מרעיף שבחים על ציבור בוחריו.

"הציבור שלנו הוכיח בגרות", הוא אומר. "נתנו מלחמה מאוד רצינית בירושלים והצלחנו ברוך ה' להכניס מנדט. אלו הבחירות המוניציפאליות הראשונות שאנחנו מקיימים כמפלגה. אנחנו מפלגה צעירה. רק ארבע שנים וחצי על המפה הפוליטית, וברוך ה' את הבחירות המקומיות הראשונות עברנו בהצלחה רבה".

בהתייחס לסערה שנראה כי מפלגתו מצליחה לייצר גם בזירה המקומית, כפי שעלה מהפוסט של העיתונאי יאיר שרקי, אומר מעוז כי הוא מודה "תודה ענקית לפעילים שלנו, תודה ענקית לציבור המדהים שבחר לדבוק באמת והבין שעניינן של כל המתקפות עלינו הוא אחד, שלא נצליח להביא את האמת הטהורה שלנו אל כלל הציבור".

אני אומר לכל כותבי הפוסטים והמתנגדים למפלגת 'נעם', רבותי, דברו עניינית ולא בביטויים כמו 'חשוכים', 'הומופובים'. אני לא מכנה אף אחד בכינויים. דברו עניינית. מי שראה את הפעילים שלנו והציבור שלנו ברחבי ירושלים ראה שלא היה אחד שלא התפעל מהם. הארת הפנים שלהם היא שהביאה הרבה פתקאות לקלפי".

את הביקורת על מפלגתו הוא רואה כהמשך לקמפיין שמנהלים ערוצי התבהלה נגד מפלגתו. "מה אתם כל כך נבהלים. בן כספית תלה בנו את הבחירות במצפה רמון, ולפי דבריו נעם היא שניצחה את הבחירות שם, ולמה, כי שם הישיבה בראשות הרב צבי קוסטינר באו ועשו רק טוב למצפה רמון, פיתחו את המקום והביאו את נעם ה' למדבר ולמצפה רמון, ואני מאחל להם הצלחה מרובה".

"רועי שרון מקבל ממני ומכל אזרחי ישראל משכורת. איך הוא מעז להביע את דעתו הפוליטית?", מתייחס מעוז לדבריו של העיתונאי הבכיר כלפי מפלגתו. "הגיע הזמן לסגור את תאגיד השידור הציבורי. 800 מיליון שקל בשנה הולכים למקום שמביע דעות אישיות שלהם. ברוב חוצפתו הוא מכנה אותנו כחשוכים וכהומופובים. החלטתי לנצל את זה ולומר לציבור שלנו שאם כל התקשורת השמאלנית נגדנו, צאו להצביע ותראו להם שאתם בעדנו, וברוך ה' הציבור נשמע לנו והבאנו מנדט למועצת ירושלים".

ובאשר לבחירות הארציות אומר מעוז כי לטעמו על השמאל לשקול היטב מה עושה לו עצמו מערכת בחירות בעת מלחמה. "העם אמר בבחירות לרשויות המקומיות דבר אחד, תעזבו אותנו מבחירות. אחוז הצבעה נמוך הוא אמירה חד משמעית שהעם לא רוצה בחירות באמצע המלחמה הזו. הבחירות צריכות להתקיים במועדן, בעוד שנתיים וחצי, ובהם הממשלה תכריע אם הוא רוצה שהממשלה תמשיך להנהיג אותו או שהוא רוצה להחליף את הממשלה. עד אז אנחנו ב'נעם' נפיק לקחים מהבחירות המקומיות ונערכים לבחירות שיהיו בעוד שנתיים וחצי ובעזרת ה' נהיה גם שם הפתעת הבחירות".

סוגיה נוספת אודותיה נשאל חבר הכנסת מעוז היא סוגיית גיוס החרדים והשוויון בנטל, ועל כך הוא אומר כי תפיסתו היא שכל שינוי שמבקשים לחולל בחוק הגיוס צריך להתבצע בהסכמה.

"לא יכול להיות חוק בכפיה על בני הישיבות. צריכים להתכנס ראשי הצבא, שהם בעלי המקצוע בהיבט הצבאי ביטחוני, יחד עם ראשי הישיבות, שהם בעלי המקצוע של לימוד התורה והקמת דור של תלמידי חכמים בעם ישראל, ויחד, אחרי עבודת מטה, יחליטו בהסכמה איך משנים ואם משנים. כל מה שינסו לעשות בכפייה נתנגד לו והוא גם לא יצלח".

על הקמפיין שהשתרבב לתקשורת הציונית דתית בקריאה להביא לגיוס בחורי הישיבות גם תוך שימוש במספרי הנופלים, אומר מעוז כי בוודאי לא הוא ואנשיו מעורבים בקמפיין שכזה. "אני חושב שפתרון של בעיה כזו הוא לא משהו שצריך לנצל לקמפיינים פוליטיים. מי שעשה את זה לא רוצה לפתור את הבעיה ולא גיוס חרדים, אלא להפיל את ממשלת הימין על ידי תקיעת טריז בין החרדים לבין המפלגות האחרות בממשלה. תעזבו את כל הקמפיינים האלה נגד הממשלה. רוצים לפתור את הבעיה ולעשות שוויון בנטל? בבקשה, ראשי הישיבות וראשי הצבא רק הם יוכלו לפתור את הבעיה ביחד".

מרועי שרון נמסר בתגובה: "אם ח"כ אבי מעוז נעלב שמכנים אותו הומופוב, הדרך הכי טובה היא פשוט להפסיק עם ההומופוביה במפלגתו. כמו כן, למיטב ידיעתי, מותר לכתב צבאי להביע דעה אישית בחשבון הטוויטר שלו".