טליק גויאלי בטקס
טליק גויאלי בטקסצילום: מטה המשפחות

הצועדים בצעדת 'מתאחדים לשחרור החטופים' הגיעו היום (רביעי) לשדרות וקיימו טקס מיוחד על שטח תחנת המשטרה שנחרבה לחלוטין אחרי לחימה ממושכת ביום מתקפת חמאס ב-7 באוקטובר. בקרבות נפלו עשרה שוטרים.

טליק גויאלי, אמו של החטוף רן גואילי ז"ל אשר גופתו מוחזקת בשבי החמאס, אמרה בטקס: "אני רוצה להגיד תודה לכולכם. החיבוק העצום הזה שאנחנו מקבלים לא ברור מאליו. אנחנו מבקשים לעשות מאמץ ולהחזיר את כולם: את הנשים, הילדים, הגברים, החיילים וגם את אלו שלא בחיים. אם נתאחד באהבה גדולה, אני יודעת שזה יקרה. בואו נקרא לו שיעשה את זה כמה שיותר מהר".

דביר ארובס, מפקד תחנת שדרות, הוסיף: "אנחנו, משטרת שדרות, גאים ללוות אתכם מהבוקר מקיבוץ רעים. אתם נמצאים בתחנת שדרות שהוחרבה, נלחמו פה מפקד המחוז ושוטרי התחנה ונהרגו פה 10 שוטרים. הם נלחמו עם הרבה תעוזה, עוז ואומץ ומנעו אסון הרבה יותר גדול ממה שיכל להיות. כולי תפילה שכל החטופים יחזרו בשלום ובמהרה למדינת ישראל".

אלעד קלימי, סגן ראש העיר שדרות, אמר: "לכבוד הוא לנו שאתם כאן. אני מתרגש להיות כאן באזור הזה, שביום אחד נרצחו בו יותר מ- 1300 ונחטפו 253 לעזה. ביום זה החלה מלחמת חרבות ברזל, מלחמה שנעדה להכניע את חמאס ולהשיב את כל החטופים. ארגוני טרור, מנסים כבר 20 שנה לכלות אותנו אבל המקום הזה מתפתח, ציונות לשמה. בכל יום אני פותח בתהילים ובתפילה לקב"ה לשחרוררם של כל החטופים. כך נהוג גם במאות בתי כנסת שכולם מתפללים לשחוררם. הדאגה לשלומם מאחדת את כולנו".