מעצר אחד המחבלים החשודיםדוברות המשטרה

שני צעירים ממזרח ירושלים ומשכם נעצרו בחשד שיצרו קשר עם חמאס בעזה בניסיון לקבל מימון לפיגוע טרור שהתכוונו להוציא לפועל.

בתחילת החודש, החלה חקירה בשב"כ וביחידה המרכזית של משטרת מחוז ירושלים, בחשד למגע עם סוכן זר וקשירת קשר למעשה טרור.

מהחקירה עלה כי שני המחבלים יצרו קשר ביוזמתם בשנה שעברה בטרם החלה המלחמה עם פעיל חמאס בעזה. על פי החשד אחד המחבלים רצה לייצר חומר נפץ במטרה לבצע פיגוע טרור במתווה של מטען, חיפש באינטרנט על אופן ההכנה של המטען ולצורך כך ניהל שיחות בטלגרם מול אותו פעיל חמאס עזתי על כך.

אותו מחבל שיתף בתוכניתו גם את בן דודתו הפלסטיני וביקש ממנו לנהל את המשא והמתן מול פעיל בחמאס מעזה עמו יצר קשר, תוך הזדהות כחוליית טרור מאורגנת שרוצה להוציא פיגועים נגד ישראלים.

המחבל הפלסטיני נעתר לבקשתו בן דודתו וקיבל את הצעתו, לקח על עצמו את ניהול המשא והמתן אל מול הגורמים העוינים בעזה, ויחד עם החשוד הם ניסו לארגן נשקים ומימון כספי לטובת מימוש פיגוע ירי ומטען נגד מטרות ישראליות. לאחר פרוץ המלחמה נותק הקשר שלהם עם פעיל החמאס בעזה.

עם סיום החקירה בשב"כ ובימ"ר ירושלים, התגבשה תשתית ראייתית נגד שני המחבלים והוגשה נגדם הצהרת תובע והיום (חמישי) צפוי להיות מוגש נגדם כתב אישום.

בחודשיים האחרונים הוגשו כתבי אישום בתום חקירת מחוז ירושלים במשטרה ושב"כ נגד שתי חוליות מחבלים תומכי דאעש תושבי מזרח ירושלים, שתכננו והתכוונו אף הם לבצע פיגועי טרור באמצעות מטענים. בשנה החולפת סיכלו במשטרה בסיוע שב"כ, עשרות פיגועים וכוונות פיגועים באזור ירושלים, במגוון מתווים.