פעילות הצנחנים בחאן יונס
פעילות הצנחנים בחאן יונסצילום: דובר צה"ל

לוחמי חטיבת הצנחנים, שגויסו ב-7 באוקטובר ולחמו בעזה, יצאו לאחר 120 ימים של לחימה מהרצועה ויעברו לשמור על יישובי העוטף.

הבוקר (חמישי) נערך לכבודם טקס בפארק אשכול. מח"ט הצנחנים, אל"מ עמי ביטון, אמר באירוע: "התעוררנו בבוקר שמחת תורה למתקפה אכזרית של חמאס לעבר יישובי הדרום. אתם, לוחמים ומפקדים, שעטתם לעבר היישובים והמוצבים ללא פקודה מפורשת. לחמתם בגבורה מול האויב וחילצתם מידיו את אנשינו".

"נכנסנו להתקפה על מעוזי החמאס ברצועת עזה. נלחמנו בשכונת רימאל, בקסבה הצפופה של שג'אעיה וכמובן בחאן יונס. השמדנו תשתיות מבצעיות רבות. כ-3,000 לוחמי צנחנים נלחמו בשטח הרצועה. פעלתם בנחישות ובמקצוענות, בחתירה למגע ובעיקר ברעות לוחמים וענווה. ידעתי שתוכלו לכל משימה. ידענו להילחם במרחבים בהם האויב עשה שימוש ציני באוכלוסייה שלו. אני גאה בכם על כל אלה, ובעיקר כי עשינו הכול לסייע לשחרורם של אחינו".

"חסרים לנו 37 לוחמי צנחנים בחטיבה ומחוצה לה. נסייע לאלה שנפצעו בגופם ונפשם. לעד תהיו חלק מרכזי בשרשרת הדורות של עם ישראל", הוסיף ביטון.

מפקד אוגדה 98, תא"ל דן גולדפוס, אמר ללוחמים: "אתם גיבורים. ניצחתם בכל מגע עם אויב. ניצחתם את הרוע ואת הפחדים הקטנים, ויום-יום במשך חמישה חודשים יצאתם להילחם וניצחתם. ספרו לכולם מה היא גבורת לוחמים, כי אתם חייבים. חבקו את המשפחות השכולות, כי משפחה אחת אנחנו. עוד לא סיימנו את המלחמה וחובתנו. אנו ממשיכים לפרק את חמאס, להלום בו ולנצחו. המשימה לא תמה".