יירוט בשמי חיפה
יירוט בשמי חיפהצילום: אנתוני הרשקו/TPS

צה"ל יירט מטרה אווירית חשודה שנורתה על ידי חיזבאללה מלבנון באזור מפרץ חיפה.

אזעקות נשמע באזור כפר חסידים סמוך לשעה 12:13 דקות ומיד אחר כך תועדו מיירטים ששוגרו לעבר מטרה באוויר. תושבים באזור חיפה דיווחו על הדי פיצוצים

ממד"א נמסר כי לא התקבלו קריאות על נפילות או נפגעים.

דובר צה"ל עדכן מוקדם יותר כי מטוסי קרב תקפו מספר מטרות טרור של חיזבאללה במרחב ג'בל בלט שבשטח לבנון, בהן עמדות שיגור לצד אתר צבאי שבו פעלו מחבלי הארגון.

במהלך הבוקר זוהו מספר שיגורים שחצו משטח לבנון למרחבים אדמית ושלומי. כוחות צה"ל תקפו את מקור הירי.

רשת CNN דיווחה כי בממשל ביידן גוברת הדאגה שישראל נערכת למלחמה בלבנון. על פי הדיווח, גורמי מודיעין וממשל בוושינגטון, מעריכים כי ישראל מתכננת כניסה קרקעית צבאית ללבנון בחודשי האביב המאוחרים או בתחילת הקיץ אם ייכשלו המאמצים להגיע להסדר מדיני.

גורם בכיר בממשל אמר כי ייתכן מאוד שמתקפה ישראלית בלבנון תתרחש כבר בקרוב - אך גם קיימת אפשרות שהיא תידחה בזמן מה. "ההנחה שלנו היא שמתקפה צבאית של ישראל בלבנון יכולה להתרחש בחודשים הקרובים. זה לא בהכרח יקרה בשבועות הבאים אבל ייתכן מאוד שלקראת סוף האביב".

לטענתו "ישראל מאיימת בפעולה צבאית כדי להביא לתוצאות טובות יותר במשא ומתן. עם זאת יש גורמי צבא שחושבים שמדובר במהלך צבאי מחוייב במציאות".

בכיר אחר בממשל הזהיר מפני מהלך צבאי ישראלי בלבנון. "מדובר בצעד שעלול לגרום להסלמה קשה שאפילו אנחנו מתקשים לנבא את תוצאותיה".