עופר כסיף
עופר כסיףצילום: יואב דודקביץ/TPS

היועצת המשפטית לממשלה דחתה את טענותיו של ח"כ עופר כסיף בשימוע שערכה לו, והחליטה, בהתאם להמלצת פרקליט המדינה, להעמידו לדין בגין אירוע של תקיפה שוטרים בנסיבות מחמירות.

כתב האישום הוגש היום (חמישי) לבית משפט השלום על ידי פרקליטות מחוז ירושלים.

כסיף מואשם כי תקף שוטרים בחודש מאי בשנת 2022 בחברון. בכתב האישום צויין כי "הנאשם החל להתקדם בנסיעה איטית לפנים, כאשר השוטר י.א עודנו עומד בכיוון נסיעתו והנאשם מבחין בו, עד אשר פגע הרכב ברגל שמאל של השוטר י.א, ונעצר. הנאשם עשה כן בכוונה להכשיל את השוטר י.א בתפקידו ולגרום לו לזוז מן הדרך".

לקריאת כתב האישום המלא

"בתגובה לפגיעה בו, הכה השוטר י.א בשתי ידיו במכסה המנוע של הרכב, והתקדם לעבר דלת הנהג כשהוא צועק על הנאשם שלא ייכנס בו ולא ייצמד אליו. הנאשם פתח את דלת הרכב תוך שהוא צועק על השוטר י.א "חתיכת חרא לא נגעתי בך". הנאשם נעמד, ודלת הרכב חצצה בינו לבין השוטר י.א. השוטר אמר לנאשם שזו הפעם האחרונה שהוא נצמד אליו ונופף באצבעו כלפי הנאשם, עד שהאצבע נגעה קלות בפני הנאשם. .19 בתגובה, הרים הנאשם את ידו הימנית וחבט באמצעותה בחזקה, כאשר כף ידו פתוחה, בצד השמאלי של ראש השוטר י.א. במעשיו האמורים לעיל, תקף הנאשם שוטר בתקיפה הקשורה למילוי תפקידו בכוונה להכשילו בתפקידו או למנוע או להפריע אותו מלמלאו", לשון כתב האישום.

ח"כ רון כץ שדרש לפני שבוע מהיועמ"שית לזרז את ההליך המשפטי של כסיף הגיב: "היום הדרך החוקית והנכונה להדחתו של ח"כ כסיף החלה. מי שתקף שוטרים צריך לעמוד לדין. ומי שתקף את המדינה בזמן לחימה לא צריך להיות בכנסת. זוהי דרך החוקית והנכונה. אין מקום לחברי כנסת שפוגעים בביטחון ישראל ובכוחות הביטחון בכלל".

בשבוע שעבר החליטה מליאת הכנסת שלא להדיח את כסיף, לאחר שלא הושגו 90 הקולות הנדרשים להדחה.

בהצעת ההדחה תמכו 85 חברי כנסת והתנגדו 11 חברי כנסת. במליאה נרשמו עימותים בין חברי הכנסת מהקואליציה לסיעות הערביות.

מהומה במליאהערוץ כנסת

ח"כ כסיף הגיב לאי ההדחה, "הכהניזם הארור כבש יותר ויותר חלקים בכנסת כולל המרכז ואני אמשיך יחד עם חברי לפעול למען השלום והפסקת המלחמה".

כסיף בתגובה לאי הצלחת ניסיון ההדחהערוץ 7

יוזם ההצעה, חבר הכנסת עודד פורר, אמר כי "מבחינתו של חבר הכנסת עופר כסיף החיילים שלנו הם פושעי מלחמה. מבחינתו יושבי קבינט המלחמה הם פושעי מלחמה. על זה אנחנו נמצאים כאן, כדי להגיד לא עוד. לא יישב פה מישהו בתוך כנסת ישראל כדי לפעול כנגדה.

"שופט העליון ברק אמר בחוות הדעת שלו בהאג שלו תתקבל התביעה – מדינת ישראל לא תוכל להגן על עצמה. מה שאנחנו עכשיו זה מגנים על מדינת ישראל. חבר הכנסת עופר כסיף אפילו לא חזר בו למרות שניתנה לו הזדמנות אחר הזדמנות, כולל ההזדמנות הזו".

פורר לאחר ההצבעה במליאהערוץ 7

"אני רוצה לפנות לחברי הכנסת – אתם נבחרתם כדי לקבל החלטות, אתם כאן תצטרכו להצביע לפי מה שאתם חושבים, לא לפי מה שיחשוב מישהו אחר בבית המשפט העליון. תצביעו למען חיילי צה"ל, תצביעו למען החיילים שלנו שנמצאים כרגע בחזית, מסכנים את חייהם ויושב כאן בכנסת מישהו שטוען שהם פושעי מלחמה כשהם מגנים עלינו", דברי פורר.