ראש מועצת הר חברון הנבחר, אלירם אזולאי, מסכם בשיחה עם ערוץ 7 את הדרך שהובילה אותו לתפקיד.

"גם הליכוד וגם הציונות הדתית, בקואליציה די נדירה, תמכו בי כמועמד משותף לרשות המועצה והאמינו בי וכך גם רוב ההנהגות של הר חברון. התקופה שהכרתי את ההנהגות ועבדתי במועצה, גרמה להרבה מאוד מהתושבים שמכירים, לדחוף אותי קדימה", אומר אזולאי.

הוא מציין את הדרך להצלחה מבחינתו בתפקיד החדש. "אחד האתגרים הכי גדולים שלי כראש מועצה יהיה לאזן איך אנחנו רואים את כל הזמן קדימה את הנושאים ולחבר לזה את הממשלה והמדינה ובמקביל להיות נגיש לתושבים באופן שבו אני חי את בעיות היומיום וגם פותר אותן".

"בעניין הזה, הניסיון שיש לי כמנכ"ל המועצה לשעבר, מאפשר לי להבין ולהכיר את המערכת בצורה טובה גם בדברים הקטנים, ולדעת איפה להיכנס בעובי הקורה והיכן אני יכול למנות אנשים שאיתם בעצם אפשר לשפר את השירותים השוטפים. אהיה, בעזרת ה', הכי נגיש לתושבים כדי לפתור גם בעיות שוטפות, וגם דברים גדולים ורחבים", מוסיף אזולאי.

אחד הנושאים המרכזיים לטיפול מבחינתו היא סוגיית שטח C. "אני חושב שה-7 באוקטובר הרג לא רק אנשים, אלא גם תפיסות. אחת מהתפיסות היא שאפשר להגן על היישובים בתוך הגדרות. אחת המשימות הראשונות שלי היא להוביל מהלך של עומק התיישבות שייתן לנו ביטחון וגם יהיה העתיד של הילדים והנכדים שלנו. בסופו של דבר, הפלישות של הערבים לתוך המרחב של שטח C ולתוך מרחב היישובים, זו הסכנה הגדולה ביותר להתיישבות".

"בשלב הראשון צריך לומר שהמועצה לוקחת אחריות על כל מרחב שטח C. מחוץ ליישובים זה אינו שטח השיפוט הרשמי שלנו - אבל המועצה היא הגורם המרכזי והמשמעותי ביותר מול מדינת ישראל - ואני מתכוון גם להוביל מהלך שבו המועצה תקבל אחריות וסמכות על כל המרחב. בינתיים, אנחנו נבנה שם חקלאות, נבסס את החוות, נעשה תיירות וכל מה שניתן כדי להעמיק אחיזה בשטח. כי ברור לגמרי שהיכן שאנחנו נהיה הם לא יהיו. אנחנו צריכים להתמקד בעשה טוב. מתוך הדבר הזה יצטרפו להצלחה הזאת גם המדינה וגם עוד יזמים אחרים".

ומה לגבי הסוגייה הביטחונית מול האיומים מצד הפלסטינים באזור? "צריך שיהיה כוח קבוע ביישובים לאורך זמן עד שהמציאות תשתנה באופן דרמטי. אף אחד לא יודע מה יקרה בצפון ואיך זה ישפיע עלינו. אנחנו צריכים להיות בתור מועצה ויישובים להיות מוכנים בכל רגע נתון לחירום בצורה הכי טובה. שיהיה ציוד לכיתות הכוננות, שתהיה עבודה בעומק השטח של המילואימניקים שנמצאים ואנחנו פועלים יד ביד עם הצבא כדי שנוכל לחיות בשקט ככל הניתן".