ראש מועצת גוש עציון הנבחר, ירון רוזנטל, מודה בשיחה עם ערוץ 7 כי הוא עדיין נרגש מאוד מהניצחון בבחירות.

"אני נע בין עובדה שאני עדיין לא מעכל את הניצחון ואת ההישג לבין כובד האחריות שאני מבין את המשמעות של התפקיד הזה, המורכבות שלו ומתפלל שאצליח לעמוד בכל המשימות שלקחתי על עצמי והן רבות", אומר רוזנטל.

הוא מתייחס לאתגר הגדול איתו התמודד - שירות מילואים מה-7 באוקטובר ועד שלושה שבועות לפני יום הבוחר. "אני חושב שזה פגע בי. חזרתי שלושה שבועות לפני הבחירות ונתתי עבודה הרבה יותר מאשר בקמפיין רגיל. זה הצליח. זה לא רק שלא הייתי פה ארבעה חודשים, אלא גם שכל אנשי המטה שהיו לפני המלחמה נשארו מגוייסים או עברו לתפקידים אחרים. הייתי צריך גם לגייס צוות חדש ולהגיע חזרה לאנשים וזה עבד".

כשנשאל אם הוא יכול לסמן משהו שניצח עבורו את הבחירות ענה רוזנטל, "לא היה לי דבר מרכזי אחד שאיתו אני בא לבחירות. באתי עם העובדה שאני מאוד אוהב את גוש עציון, גדלתי פה, תרמתי למקום מעט וקיבלתי ממנו הרבה ואני מאמין בפוטנציאל העצום שיש לנו. אנחנו במרחק של שמונה ק"מ בקו אוירי מירושלים, יש כאן אוכלוסייה מהאיכותיות ביותר שיש בארץ. המטרה שלי הוא לממש את הפוטנציאל ולהוציא אותו מן הכוח אל הפועל. אני בא לדאוג למשימות של ראש הראשות שמתחילים בביטחון שתופס היום מקום מאוד מרכזי, דרך הפקקים, החינוך, הבנייה. אני מקווה מאוד שגם ההצלחות יהיו יחסית מהירות".

ויש לו תובנות חשובות בתחום הביטחוני. "מה שלמדתי בעוטף עזה, שם לחמתי בשבוע של ה-7 באוקטובר, הוא שיישוב שיודע לדאוג לעצמו ספג תוצאות פחות קשות. אנחנו צריכים לדעת להסתדר כמה שיותר זמן לבד. זה מתחיל במספר הנשקים, היכן הם יושבים, שיהיו אמצעי תצפית, ציוד, וממשיך בלהיות ערוכים למצב הגרוע ביותר, שייקח זמן לצבא להגיע במקרה של אירוע אמת. ככל שאנחנו יותר מאורגנים נהיה יותר חזקים".