ינון יצחק, אפיק טרי ודולב מלכה ז"ל
ינון יצחק, אפיק טרי ודולב מלכה ז"לצילום: באדיבות המשפחות

דובר צה"ל התיר הערב (מוצאי שבת) לפרסם כי שלושה לוחמים נהרגו בקרבות עם מחבלי בחמאס בעזה.

סמל דולב מלכה בן 19, משלומי, לוחם בגדוד 450 (הכשרת מפקדי כיתות) של חטיבת ביסל"ח, שירת כלוחם בגדוד 'נחשון' (90), חטיבת כפיר, נפל אתמול בקרב בדרום רצועת עזה.

סמל אפיק טרי בן 19, מרחובות, לוחם בגדוד 450 (הכשרת מפקדי כיתות) של חטיבת ביסל"ח, שירת כלוחם בגדוד 'נחשון' (90), חטיבת כפיר, נפל אתמול בקרב בדרום רצועת עזה.

סמל ינון יצחק בן 20, ממצפה רמון, לוחם בגדוד 450 (הכשרת מפקדי כיתות) של חטיבת ביסל"ח, שירת כלוחם בגדוד 'נחשון' (90), חטיבת כפיר, נפל אתמול בקרב בדרום רצועת עזה.

בנוסף, מפקד מחלקה וארבעה לוחמים מגדוד 450, נפצעו באורח קשה בקרב בדרום רצועת עזה. בקרב נפצעו עוד תשעה לוחמים נוספים באורחים שונים.

גבי נעמן, ראש מועצת שלומי, ספד לסמל דולב מלכה ז"ל: "השם יקום דמו, אין מילים לנחמה. נותר לנו רק לחבק את ההורים והמשפחה היקרה שאיבדה את בנם היקר הגיבור במלחמה על קיומנו, במלחמה המוצדקת ביותר".

בת דודתו, של דולב, מורן, כתבה: "דולב שלנו, אני לא מאמינה שהאסון הזה קרה. הלב מרוסק".

אופיר, דודו של סמל אפיק טרי ז"ל, ספד: "אחיין שלי, דם שלי, לב של המשפחה. נפלת על קדושת ארץ הקודש, לחמת בגבורה, זכית לשמור שבת קודש. הלכת לעולם האמת זך וטהור".

חברו של אופיר, שחקן הכדורגל אוסקר גלוך, כתב: "אחי היקר, לא מאמין שאתה כבר לא פה".

המועצה מקומית מצפה רמון פרסמה הודעת אבל בעקבות נפילתו של סמל ינון יצחק ז"ל. "המועצה המקומית מצפה רמון מודיעה בצער על נפילתו של לוחם צה"ל הגיבור, בן מצפה רמון ינון יצחק, בן משה ונועה מורן, אשר נפל על קדושת ארץ ישראל ואחדותה".

בתוך כך גם היום נמשכה הלחימה ברצועת עזה. מוקדם יותר פורסם כי לוחמי יחידת אגוז פשטו על מתחם שמשויך ליחיא סינוואר בו אותר נשק מסוג קלאצ’ניקוב שהוחבא במבנה.

בנוסף, הלוחמים פשטו על מתחם נוסף בו נמצא ציוד צבאי רב, מדי חמאס, וסטים, תת-מקלעים, משקפת, מדים, ווסט, מחשב נייד ותחמושת.

בשבועות האחרונים, לוחמי בית הספר לקומנדו ומפקדיו הצטרפו ללחימה של העוצבה וחטיבות נוספות בחאן יונס. הלוחמים חיסלו עשרות מחבלים וביצעו פשיטות ממוקדות על תשתיות טרור בהם אותרו מרגמות, ציוד לחימה של מחבלים, נשקים ורימונים.