חבר קבינט המלחמה, השר בני גנץ, התייחס היום (שישי) לסוגיית גיוס החרדים לצה"ל.

"עם ישראל כולו מאוחד, חזק ואיתן במסע לניצחון הצבאי, החזרת חטופינו והבטחת עתידנו. הבוקר הצטרפתי ביחד עם השר חילי טרופר למסע אלונקות שערכו משפחות החטופים. אנחנו לא עוצרים במסע – עד שנביא אותם הביתה".

"אנחנו בשעת רצון של החברה הישראלית בנושא הזכות לשרת בצה"ל. הזכות הזו, הפכה בימים האלו לצורך לאומי וביטחוני דחוף. שמירה על צבא העם היא צורך קיומי של הבטחת עתידנו שאי אפשר להתפשר עליו. זה מה שרוב הציבור בישראל מבין - וזו החובה שלנו כנבחרי ציבור לפעול כדי שזה יקרה.

לכולם מגיעות זכויות שוות. לכולם מגיע לשמור על אמונותיהם ודרך חייהם. וכולם צריכים לקחת חלק בזכות לשרת את המדינה. אפשר לעשות זאת. חובה לעשות זאת, בתהליך נכון ובהסכמה רחבה גם עם החרדים וגם עם הערבים. כי רק ביחד, ננצח".

מוקדם יותר תקף השר שלמה קרעי את שר הביטחון יואב גלנט בעקבות מסיבת העיתונאים שערך ביום רביעי, "השבוע, בעוד לוחמינו נמצאים בחזית, החליט מי שהחליט שזה הזמן לחרחר ריב ומדון בעם".

"בבגדים מהודרים ובהילה ביטחונית החליט כי הוא השליט ובלעדיו לא ירים חבר כנסת את ידו בעד חוק שלא יקבל את אישורו והסכמת אלו החפצים בהפלת הממשלה.

טוב עשה ראש הממשלה כשהבהיר שלבוש והילה לא להם נאוה תהילה, שהוא הממונה כאן, שיגיש גם יגיש הצעת חוק טובה בעיני העם, וכי כאן פועלים לפי רצון העם ולא בהסכמה מוחלטת בסגנון צפון קוריאה", כתב קרעי.

"במקום הסכמה מוחלטת כדאי להתמקד בניצחון המוחלט ובדרכים להגשמתו, כולל אגב שינוי תפיסה לגבי חלוקת הסיוע ההומניטרי שיביא להשבת חטופינו הביתה לחיים טובים ולשלום".