בני המשפחות שהחלו לצעוד השבוע מעוטף עזה, יסיימו את צעדת "מתאחדים לשחרור החטופים" בעצרת בכיכר פריז בירושלים.

רוני אדר, אחותו של תמיר אדר, שגופתו עדיין מחוזקת בשבי, אמרה בהצהרה לתקשורת: "אני רוצה להגיד לכם תודה שבאתם לתמוך בנו. חשוב שהחטופים ידעו שכל ישראל איתם. כמו שזה קרה בבית שלי, זה היה יכול לקרות בכל בית אחר במדינה. חשוב שנזכור את זה, תגיעו לעצרת היום בערב".

קלרה מרמן וגבריאלה ליימברג, ששוחררו מהשבי אחרי 53 יום, ופרננדו מרמן, שחולץ אחרי 129 ימים בשבי, יזניקו את הצעדה. "אנחנו היינו שם, אנחנו יודעים מה זה יום ועוד יום ועוד יום, ואני גם יודעת מזה להיות פה, להילחם על שובם", אמרה קלרה. "באנו לכאן היום כדי לתת לכם כוח להמשיך לצעוד ולהילחם - שיחזרו עכשיו. הדרך ארוכה, הגוף והנפש כואבים וצועקים. באנו לכאן היום כי יש תקווה, הביחד שלנו והתקווה משותפת. אנחנו לא נוותר ונמשיך לצעוד איתכם עד שכולם יצעדו, וככה כל העם ישראל המדהים - יחד נחזיר את כולם, עד אחרונת הנשים, עד אחרון הילדים והגברים, הפצועים, החיילים והנרצחים - את כולם עכשיו".

רובי חן, אביו של החטוף איתי חן, הקדיש לבנו את השיר "ילד של אבא". הוא אמר כי "תמיד מדברים על אמא שמאוד קשה לה, אבל יש גם אבות, וגם האבות סובלים. האבות היו אתמול במסע אלונקות. ירדו מתחת לאלונקה נשים וגברים, וכולם היו ציונים גאים".

אביו של החטוף עומר נאטורה אמר: "אנחנו מאוד מקווים שעומר בחיים וחבר שלו כן בחיים ואנחנו מודים לציבור על התמיכה והקריאה חזקה לממשלת ישראל - אתם אחראים להחזיר אותם לבית, יש לכם את היכולת, אתם צריכים לעבוד על עסקה כוללת שתכלול את כולם. אנחנו צריכים להביא לבית את הזקנים, את כולם, אין לנו זמן. שיפסיקו לישון שם, הילדים שלנו נמקים ונגמרים".

ראש האופוזיציה יאיר לפיד אמר בצעדה: "אני פה איתכם כיוון שהמדינה הזאת לא יכולה לחיות עם הרעיון שהם לא יחזרו. אם הם לא יחזרו הביתה - מדינת ישראל בגדה באזרחיה. אסור לתת לזה לקרות. אין אפשרות אחרת, אם נצטרך לזעוק נזעק, אם צריך לצעוק נצעק, אם צריך לבכות נבכה, אם צריך לחבק נחבק, אבל הם יחזרו הביתה. נלחם על זה בחו"ל, נלחם על זה בארץ, הלוחמים שלנו נלחמים על זה עכשיו בעזה. מדינת ישראל איתכם, מדינת ישראל מחבקת אתכם ומדינת ישראל משתתפת במאבק שלכם להחזיר אותם הביתה".