דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, התייחס הערב (מוצאי שבת) להיתקלות הקשה שבה נהרגו שלושה לוחמי צה"ל ונפצעו 14 נוספים.

"במהלך סוף השבוע המשיכה הלחימה של כוחות צה"ל בכל רחבי רצועת עזה. אתמול, במזרח חאן יונס, נפלו שלושה חיילי צה"ל ונפצעו עוד 14 לוחמים. האירוע התרחש בפעילות של כוחות לסריקת תשתיות טרור במהלכה התפוצצו שני מטענים שהוטמנו על ידי חמאס במבנה. אנחנו מתחקרים את האירוע ולומדים אותו לטובת המשך הלחימה", אמר הגרי.

הוא ציין כי "הכוחות ממשיכים את הפעילות במרחבים הסמוכים לגבול. מדובר בקילומטרים בודדים מיישובי הדרום, באזורים מהם יצאו מחבלים ב-7 באוקטובר שביצעו את הטבח בכיסופים, עין השלושה, נירים וניר-עוז. אנחנו חייבים לטהר את המרחב הזה. מחירי המלחמה כואבים וכבדים. כל חלל ופצוע הוא עולם ומלואו".

צה"ל התיר לפרסום הערב כי סמל דולב חיים מלכה (19) משלומי, סמל אפיק טרי (19) מרחובות וסמל ינון יצחק (20) ממצפה רמון נהרגו אתמול בפיצוץ מטעני חבלה שהטמינו מחבלים במבנה במזרח חאן יונס.

האירוע התרחש אתמול במהלך פעילות של כוח מגדוד 450 של חטיבת ביסל"ח (מדובר בחניכי חטיבת כפיר בקורס מ"כים). החטיבה תפסה בימים האחרונים את גזרת הלחימה בחאן יונס, במקום חטיבת הצנחנים שיצאה מרצועת עזה אחרי ארבעה חודשי לחימה. הכוח, שפעל תחת צוות קרב גדודי של גדוד השריון 75, שהה בתוך מבנה שהתפוצץ וחלקים ממנו קרסו כתוצאה מזירת מטעני חבלה שהופעלו בזה אחר זה.

כתוצאה מהפיצוץ נהרגו שלושת הלוחמים, ועוד 14 נפצעו - מהם שישה באורח קשה. כל הפצועים פונו תוך זמן קצר לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים בארץ.