הרב אלחרר בהלווית החייל דולב חיים מלכהדביר עמר

הרב משה אלחרר, רב המועצה המקומית שלומי, שוחח עם ערוץ 7 בתום הלווייתו של החייל סמל דולב חיים מלכה, תושב המקום שנפל בקרב ברצועת בעזה.

"אנחנו יוצאים מהלוויית דולב חיים מלכה, תושב שלומי, משפחה מפוארת מאוד, מצד האבא ומצד האימא, מהמקימים של שלומי, אנשים עם חוזק נפשי, מנטאלי ורוחני, משפחה ענפה מאוד בשלומי", סיפר הרב.

הרב הרחיב, "דולב חיים היה אדם עם לב גדול מאוד שאהב והתמסר לחברים ולמשפחה שלו באופן מופלא ביותר. שמענו וגילינו עולמות גדולים וחשובים, עד כמה היו גדולים שהתהלכו בתוכנו".

הוא הוסיף כי מדובר ב"משפחה חזקה שתמשיך לבנות את הצפון כאן בשלומי וחלקם בעבדון במועצה אזורית מטה אשר, הם ימשיכו לבנות, הם רואים את העתיד שלהם כאן בשלומי, חזרנו לכאן עם הרוח הגדולה של הבן שלהם. יחד עם כל דמם של החיילים הקדושים והיקרים מאוד שנפלו היום בארץ".

"ברוך השם שבזכותו ובזכות הרבה חברים שלו אנחנו מרגישים שהלבבות מתחילים להתחבר, למרות שיש פירוד בדעות וזה טוב, לגיטימי ומשמח, אבל אסור שיהיה פירוד בלבבות, ככה הרגשנו בלוויה, אנשים מגוונים שונים ומרוחקים באופן קיצוני כמעט, כולם דיברו עליו באהבה גדולה וכולם השתתפו בצער הגדול של המשפחה, נשמתו צרורה בצרור החיים בעולם הבא הנצחי, אמן", סיכם הרב.

מלכה ז"ל, בן ה-19, היה לוחם בגדוד 450 של חטיבת ביסל"ח. הוא שירת תחת חטיבת כפיר ונפל בקרב באזור ח'אן יונס לאחר שנפגע ממטען חבלה. הוא הועלה מדרגת רב"ט לדרגת סמל לאחר מותו.

הוא למד בבית חינוך תיכון גליל מערבי במגמה המדעית-טכנולוגית והתנדב במד"א.

אביו, אבי מלכה, ספד לו לאחר הפרסום על נפילתו, "דולדול אהובי. לילה ראשון בלעדיך, לא מצליח להבין מה עוד ממתין לנו כמשפחה עם החיים שלנו והבור העמוק בלב שהשארת לנו. איך ממשיכים לחיות עם האובדן הגדול ביותר שניתן לחוות. נוח על משכבך בשלום ילד שלי. אוהבים אותך, אמא, אבא, עמית ומיקה".