הכניסה לקבר יוסףרועי חדי

לראשונה מתחילת המלחמה, התקיימה הלילה (רביעי) כניסה מצומצמת לקבר יוסף, כחלק מהכניסות הקבועות של מועצה האזורית שומרון המתקיימות בליווי צה"ל ובסיוע מתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה.

בין הנכנסים היו רויטל שמיר - אלמנתו של מוטי שמיר - שנפל כשנלחם בהגנה על קיבוץ רעים ב-7 באוקטובר שהגיעה עם התינוקת שנולדה לה לפני חודש, דיצה אור - אימו של אבינתן שנחטף לעזה - יחד עם חברתו נעה ארגמני, נחמן שושן מהישוב נופי נחמיה שנפצע קשה בקרבות לשחרור נתיב העשרה, הוריו של נריה רוזנבאום מהישוב עלי זהב שנפצע באורח בינוני בקרבות, אביו של בנימין לנדאו מהישוב נופים שנפצע גם הוא בקרבות, מפקד אוגדת איו"ש תא"ל יקי דולף, מח"ט שומרון אל"מ שמעון סיסו, קצין הגמ"ר פיקוד מרכז סא"ל אליצור טרבלסי ונצ"מ צחי שרעבי מפקד מרחב שומרון.

רויטל שמיר אמרה במהלך האירוע: ''זו זכות גדולה להיות פה. מוטי זכה בתפקידו כמ''פ בגזרה, להכניס הרבה יהודים לקבר יוסף. זו בעצם פעם הראשונה שלי פה. אני פה גם עם אורי, התינוקת שלנו, שנולדה לפני פחות מחודש. יש כאן סגירת מעגל, עוצמה של המשכיות שאנחנו ממשיכים ובוחרים בחיים''.

דיצה אור, אימו של החטוף אבינתן שנחטף לעזה עם חברתו נעה ארגמני, נשאה גם היא דברים. "אני אמא של אבינתן שחטוף בעזה. הסרטון של החטיפה שלו מוכר בכל העולם. חברה שלו נועה ארגמני נחטפה על אופנוע והוא צועד בעקבותיה. אנחנו יודעים שאבינתן היה יכול לברוח ולמלט את עצמו ובחר בידיעה ובמודעות ללכת עם החברה שלו ולא להפקיר אותה. יוסף הצדיק חלם את האמת שלו ומרגע שהוא חלם הוא התחיל להידרדר מדחי אל דחי זרקו אותו לבור, הוא נמכר לעבד כלאו אותו ובכל הזמן הזה הוא זכר שהוא מלך, שהוא נועד למלכות, בזכות זה שהוא שמר על הפנימיות שלו, בזכות האמת שלו שהוא זכר כל הזמן, הוא זכה שהאמת שלו יצאה לאור והתגשמה. אני מקווה שכולנו כעם ישראל נזכור את האמת שלנו, נזכור מי אנחנו ומה באנו לעשות כאן בעולם. בעזרת השם שנזכה לעשות את השליחות שלנו ואת היעוד שלנו בגאולה שלמה תכף ומיד ממש".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן סיכם: "אנחנו כאן באישון לילה, לראשונה מאז תחילת המלחמה, יחד עם המתנדבים של מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון. יחד עם לוחמי צה"ל בחטיבת שומרון, מנהל איו"ש ושוטרי מרחב שומרון. יחד עם המשפחות הגיבורות שמייצגות את ערכי צה"ל – המשפחות השכולות, משפחות החטופים ומשפחות הפצועים שהגיעו לכאן בשם כל עם ישראל כדי להעביר מסר של גבורה, מסר של אחדות, מסר של עם ישראל קודם כל כלפי הקב"ה, וכלפי כל העולם - שעם ישראל חזק, מאמין, וכאן כדי לנצח את הברברים, כי האור תמיד מנצח את החושך".

"אנחנו מתפללים כאן לניצחון מלא של צה"ל וכוחות הביטחון, לחזרה של כל החיילים, החיילות, החטופים והחטופות שלמים ובריאים בע"ה ולהחלמה מהירה של הפצועים. בעיקר שולחים כוחות ודרישה לממשלת ישראל למגר עד הסוף ולא לעצור עד שלא מסיימים את המלחמה ומחזירים את החטופים מתוך עוצמה וגבורה".