‏הרמטכ"ל הרצי הלוי השתתף הערב (רביעי) בטקס סיום קורס חובלים.

"שילמנו במלחמה מחירים כבדים ואיבדנו מפקדים ולוחמים. נבטיח בכל עת שקורבנם לא יהיה לשווא – אין דרך לעשות זאת מלבד להתגייס לשירות משמעותי, ללבוש מדים ולהיות מפקדים", אמר הלוי.

הוא אמר למסיימי הקורס: "בתחילתו של המסע לא דמיינתם שתסיימו אותוִּּ במציאות מורכבת שכזו – מציאות של מלחמה רב-זירתית. צה"ל פועל ביבשה, באוויר ובים מזה למעלה ממאה וחמישים ימים במספר זירות ורושם בכל יום הישגים חשובים בדרך למימוש מטרות המלחמה. התחלנו בנקודה קשה ושילמנו מחיר דמים כבד, אך התעשתנו ומאז צה"ל פועל בנחישות רבה למען עתיד ביטחוננו ולמען ההגנה על הבית".

"השליטה בממד הימי הכרחית לביטחון ישראל - החל באבטחת המים הכלכליים של ישראל, דרך שמירה על הנכסים האסטרטגיים ועד פגיעה בתשתיות, בפעילים וביכולות הימיות של האויב בזירות קרובות ורחוקות – זה רק מדגם מהמשימות המרכזיות שבאחריות זרוע הים", הוסיף.

לדבריו, "לעיתים קרובות משתלבת עוצמתה של זרוע הים עם פעילות הכוחות ביבשה ובאוויר ומאפשרת לצה"ל להוציא לפעול מבצעים מורכבים ופעולות בהן המציאות עולה על כל דימיון. השילוביות הבין-זרועית מעצימה את יתרונו האיכותי של צה"ל".

הלוי אמר עוד כי "אפשר לשאול כיצד אנחנו ממשיכים לקיים הכשרה במלחמה ומדוע לערוך טקסים. חשיבותה של הכשרה בעת מלחמה כפולה מזו שבשגרה. צה"ל נדרש להמשיך ולפתח את שדרת הפיקוד ולבנות את כוחו להתפתחויות קדימה. אנחנו נלחמים בעוז במלחמה של היום ובונים את הכוח בנחישות ובכישרון לאתגרי העתיד".