המרדף ושחזור השוטריםצילום: דוברות המשטרה

צוות יס"מ רס"מ טגיינה ברקולין ורס"מ דניאל בן שעיה שיחזרו היום כיצד לכדו את המחבל בן ה-14 שדקר אתמול יהודי בן 64 בנווה יעקב בירושלים.

השניים היו בסריקות אחר המחבל כשהם רכובים על אופנוע, הם הבחינו סמוך למחסום קלנדיה בחשוד שענה על התיאור שקיבלו בזירת הפיגוע. הם זינקו לעברו ועצרו אותו.

בן שעיה סיפר למפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן על האירוע, "היינו במשרד לקראת סיום והחלפת משמרת, קיבלנו את הדיווח ומיד יצאנו לכיוון עם האופנוע. הגענו ראשונים ובמהלך סריקות, עברנו את כיכר דאחיה לכיוון קלנדיה, זיהינו מצד שמאל חשוד שעונה לתיאור במדויק".

הוא תיאר, "פרקנו מהאופנוע, קפצנו עליו והצמדנו אותו לרכב. בסיוע צוות בילוש שהצטרף אלינו ועזר לנו לתחקר אותו בערבית, הבנתי שזה סגירת מעגל".

תורג'מן, שיבח את פעילותם המהירה של השוטרים ואמר, "האתגר של פח"ע כשהחשוד לא נתפס בזירה- זה אתגר גדול. הפעילות שלכם, הזמינות והחתירה למגע, הייתה מאוד משמעותית והובילה לתפיסתו המהירה. יישר כוח".

בפיגוע נפצע באורח בינוני צבי טל בן ה-64 מרמת שלמה לאחר שנדקר בגבו על ידי המחבל בתחנת אוטובוס.

הוא שיחזר, "המתנתי לאוטובוס בדרך לאזור התעשייה בעטרות, בתחנה עמד מאחוריי ילד, שמתי לב אבל לא התייחסתי אליו. פתאום אני מרגיש מכה בגב, שמישהו מכה בי".

"בהתחלה לא הבנתי שזה סכין, רק אחרי שראיתי אותו בורח הסתובבתי וראיתי סכין בגב שלי", הוסיף טל.

הפצוע משחזרדוברות הדסה