הרב שובאל שושן, ר"מ בישיבת בית שאן, התייחס בשיחה עם ערוץ בכנס אסופות לשירותו הצבאי בימים אלו בשמירה על החוות בבקעת הירדן.

"זכות גדולה להגיע לכנס אסופות של כל הישיבות בארץ, אחד הדברים הגדולים שכולנו מרגישים במלחמה זה את הערבות והחיבור, ודבר גדול גם להרגיש את החיבור בין תלמידי חכמים ולומדי התורה, ומקבלים דין מן דין, בדרך כלל כל ישיבה מתייחדת עם הסגנון שלה ופה בכנס כולם ביחד מתאחדים", אומר הרב שושן בפתח דבריו.

הרב שושן, בנו של ראש הישיבה הרב שלמה שושן וחתנו של הרב אמנון פרומן, הרחיב על שירותו הצבאי בתקופה זו. "אני זכיתי לשרת קצת במילואים, ועדין במילואים בו משלבים את הלימוד בישיבה ובלילות שומר בחוות בבקעה, ככה ביחד עם התלמידים של הישיבה אנחנו מחזיקים את החוות במהלך המלחמה.

הרבה מהבעלים של החוות יצאו להילחם, אחד מג"ד ואחר בשייטת, לכן אנחנו מחזיקים להם את השמירות בלילות בחוות, ככה אנחנו זוכים לשלב גם תורה וגם מלחמה".

הרב שושן הודה למארגני הכנס והתייחס לחיילי בית שאן שלוחמים בקרבות. "ישר כוח לכל המארגנים. כשרואים עוצמה כזו של תורה מבינים שהעוצמה הזו מגיעה לשדה הקרב. החיילים שלנו בגולני בגדוד 13 וחוו דברים מאוד מאוד קשים אבל כשאתה מדבר איתם בטלפון ביום שישי הם מלאים ברוח, היא מגיעה מבתי המדרש. זכות גדולה לנו להיות חלק מהמפעל שמעמיד תלמידי חכמים שאחר כך הולכים לשדה הקרב עם רוח גדולה".

בסיום התייחס הרב שושן גם לנופלים מקרב בוגרי ישיבת בית שאן. "יש לנו בוגרים מהישיבה שנפלו, אחד מהם נתנאל סילברג הי"ד, קצין בהנדסה קרבית. אנחנו ביחד עם המשפחה בע"ה הוצאנו חוברות שמחולקות חינם בכנס ומקימים חדר לימוד בישיבה לעילוי נשמתו. כולם ערבים וכולם חלק מהדבר הזה, ישר כוח למארגנים ושנזכה לראות במעלת חברנו ולחבר חיבורים של תורה יחד, ככה נקדם את הגאולה בע"ה".