רס"ן במיל' עמישר בן דוד
רס"ן במיל' עמישר בן דודצילום: באדיבות המשפחה

דובר צה"ל התיר הערב (מוצאי שבת) לפרסום את שמו של רס"ן (מיל') עמישר בן דוד בן 43, מעלי, מפקד חפ"ק מפקד עוצבת הקומנדו, שנפל בקרב בדרום רצועת עזה.

בנוסף נמסר כי קצין בעוצבת הקומנדו נפצע באורח קשה בקרב בדרום רצועת עזה.

עמישר ז"ל בוגר מכינת 'בני דוד' בעלי התגורר בשכונת היובל והותיר אחריו את רעייתו שלומית ואת חמשת ילדיהם. עמישר היה מחנך בתיכון, מתנדב כנהג אמבולנס ואיש חסד.

הלווייתו תתקיים מחר ב-13:00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים.

יו"ר הציונות הדתית, שר האוצר בצלאל סמוטריץ' ספד הערב "בן דודי היקר, עמישר, גיבור ישראל נפל בקרב בעזה. גדלנו יחד. מעט יחסית בני דודים עם קשר חזק ומיוחד. "שנר" קראנו לו. חופשים, שבתות, טיולים, שמחות. איזה איש. איזה כאב. אין מילים. על האש משותף בקיץ האחרון. מי חלם שזו תהיה התמונה האחרונה. איש משפחה אהוב. בן היישוב קשת, התחנך בישיבה תיכונית חיספין ששכלה 8 מבוגריה, התגורר בעלי עם רעייתו שלומית וילדיהם, בוגר מכינת 'בני דוד' שאיבדה במלחמה 18 מבוגריה.

הכאב הוא עצום. אבדן שלא ניתן לתאר. לרעיה, לילדים, להורים, לכל המשפחה שלנו, ולכל עם ישראל. עמישר, בן דודי האהוב - אעשה את הכל ואפעל ככל כוחי מול כל מי שאצטרך כדי שנשמיד בעזרת השם עד תום את אויבינו ולא נעצור לרגע. מותך ומות כל לוחמינו הגיבורים לא יהיה לשווא. ה' יקום דמך".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ מסר, "בכניסת השבת קיבלנו את ההודעה המרה על נפילתו של עמישר. לב כולנו עם שלומית היקרה והילדים הרכים. עמישר התגייס בשמחת תורה ומאז כמעט לא היה בבית. הוא שירת בחפ"ק של חטיבת הקומנדו. בזכותו ובזכות חבריו הגיבורים עם ישראל חי. בנימין כולה מחבקת ומחזקת את תושבי עלי ובייחוד את החברים בשכונת היובל. ה' יקום דמו".

השר בני גנץ ספד "עוד גיבור נפל במלחמה הצודקת על הבית של כולנו, רס"ן במיל' עמישר בן דוד ז"ל. אני מבקש להשתתף בצער המשפחה ולהביע באופן אישי את תנחומיי לשר האוצר בצלאל סמוטריץ'. שנהיה ראויים להם".

אריאל אלמליח, יו"ר הישוב עלי אמר "עמישר ואני למדנו יחד במכינה הקדם צבאית 'בני דוד' בעלי והבשורה על נפילתו היא סכין בלב. עמישר היה לב של חסד ועזרה לזולת וכיהן שנים רבות כראש צוות המדא של היישוב, נפילתו היא אובדן קשה ליישובינו. משתתפים בצערם של שלומית הילדים וכל משפחת בן דוד, יהי זכרו ברוך".