נתניהו וסמוטריץ'
נתניהו וסמוטריץ'צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ראש הממשלה בנימין נתניהו דרש הבהרות מצה"ל בעניין תכנית המחסומים והצירים ביו"ש לקראת הרמדאן בהתאם לעמדת הקבינט שהתקבלה, כך דווח בעיתון 'ישראל היום'.

על פי הדיווח, הדרישה של נתניהו מגיעה בעקבות טענה שהעלה סמוטריץ' במכתב ובישיבת הקבינט ביום חמישי, לפיה צה"ל מתכוון לפתוח מחסומים וצירים לפלסטינים כמחווה להרגעת השטח לקראת הרמדאן וטען כי צה"ל פועל בניגוד לעמדת הקבינט.

סמוטריץ' כתב לנתניהו כי "בדיון הקבינט האחרון עלתה לדיון היערכות פיקוד מרכז לקראת הרמדאן והוצגו על ידי שתי תפיסות. זו של הקונספציה הישנה, המובילה את הפיקוד הבכיר בצה"ל, ולפיה מדינת ישראל נכנסת לכוננות ספיגה בכל שנה ברמדאן, ובכדי לנסות למנוע פיגועים מעניקה "הקלות" לפלסטינים בשטח בדרך של הסרת מחסומים וכו'.

תפיסה זו מייצרת באופן אבסורדי יותר נקודות חיכוך ומפגש ויותר הזדמנויות למפגעים פוטנציאלים לבצע את זממם".

"מנגד, הצגתי את תפיסתי ההפוכה שנועדה לשים קץ להפיכת הרמדאן לחודש של רצח יהודים וטענתי שברמדאן צריך לייצר 'הכבדות' ולא הקלות. קרי, להאיץ מאוד את לחץ הסיכולים ולחזק את מאמץ ההגנה באמצעות הוספת מחסומים וסגירת צירי התנועה הראשיים לתנועת פלשתינים בכדי לצמצם את מרחבי ההזדמנות לביצוע פיגועים. בדבריך בסיכום הדיון אימצת באופן מלא את העמדה שלי והנחית את צה"ל להציג בדחיפות תכנית להוספת מחסומים וסגירת צירים בכדי לצמצם את ההזדמנויות ולהקשות על ביצוע פיגועים", הדגיש סמוטריץ'.