אליאנה מנדל ברנר, מנכ"לית עמותת קרן קובי מנדל, שכלה את אחיה שעל שמו נקראת הקרן בשנת 2001 בפיגוע טרור.

בראיון באולפן ערוץ 7 היא חוזרת לרגעים הקשים. "בשנת 2001, כשהייתי בת 10, אחי קובי שהיה בן 13 וחברו יוסף איש רן ירדו לטייל בנחל תקוע - סמוך לבית שלנו. באותו ערב ההורים שלי לא מצאו את קובי. התחלנו לחפש אותו ובשלב מסויים הלכתי לישון. כשהתעוררתי אבא שלי עמד בחדר שלי ביחד עם אחד מהרבנים מהיישוב ועם האמא של חברה הכי טובה שלי. הוא סיפר לי שקובי נרצח".

"התברר שקובי ויוסף היו בתוך מערה, מחבלים סקלו אותם באבנים ורצחו אותם, ומצאו אותם רק בבוקר של יום המחרת. יחד עם משפחת איש רן הפכנו למשפחה אחת של שכול", היא מוסיפה.

מהמקום של השכול - נולדה העשייה. "ההורים שלי שאלו את עצמם איך ממשיכים מכאן והחליטו שיש להם שלושה ילדים חיים והמחבלים לא יהרסו את המשפחה שלהם. מהמקום הזה קמה קרן קובי מנדל - מתוך סיפורים שלנו על ילדים שלא מבינים את המצב שלנו ועל התחושה שלנו שאנחנו לבד. מתוך התחושות הללו ההורים שלי הקימו מחנה קיץ לילדים שכולים. זה היה מקום שילדים היו יכולים לבוא אליו ולהרגיש שייכים וגם אני הייתי חניכה שם. במשך שנים הסתרתי ממי שלא הכיר אותי שאח שלי נרצח - ובמחנה היה אפשר לדבר על הכל. זה הוריד חלק מהסלע מהלב".

בקרן אנחנו יוצרים קהילה של משפחות שכולות. יש לנו מחנה מותאם לציבור הדתי וגם למי שאינו דתי ומפגשי משפחות בכל רחבי הארץ שמאפשרים בעצם גם להורים וגם לילדים לטפל בעצמם. אנחנו מפעילים נופשונים לאימהות שכולות ולאלמנות שבאות ליומיים של רוגע ופינוק. הקהילה הזאת שאנחנו יוצרים, המקום הזה שאנחנו נותנים למשפחות השכולות, משנה את חייהם", היא מסכמת.