לוס אנג'לס
לוס אנג'לסצילום: iStock

טקס פרסי האוסקר ה-96 מתוכנן להתקיים היום (ראשון) בערב, אך מחאות פרו-פלסטיניות מאיימות לשבש אותו תחת הקריאה "אין פרסים במהלך רצח עם".

ההפגנה שמתכוננת היום בלוס אנג'לס לשעות הצהרים (בשעון לוס אנג'לס) היא פרי איחוד של כמה קבוצות פרו-פלסטיניות, בהם גם לא מעט מעובדי תעשיית הסרטים עצמה, שמתכננים צעדת מחאה המונית במטרה למשוך את הפוקוס מהטקס בהנחיית ג'ימי קימל. "לא ניתן לאנשים לשכוח את הזוועות בעזה", כך הם פירסמו ברשתות החברתיות, "אנחנו יוצאים להפגין בכדי לדאוג שהנצנצים והגלאם לא ישכיחו את מה שקורה בפלסטין - הפסקת אש עכשיו".

אתר 'דדליין' ההוליוודי שמסקר את טקס פרסי האוסקר מקרוב פירסם כי אחד מכתביו שוחח עם גורם ביטחוני בכיר שעובד באקדמיה לקולנוע - הגוף שמפיק את הטקס - והאחרון מסר כי "אנחנו מודעים היטב למפגינים, יש לנו מספר תרחישי גיבוי שנוכל להפעיל במהירות במידת הצורך". אותו גורם ביטחוני אף הוסיף שהם עובדים צמוד עם משטרת לוס אנג'לס, וכי גם הם לא צופים שום בעיות או עיכובים שיפריעו לאורחי הטקס.

"השוטרים עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם מארגני הטקס וחברות אבטחה פרטיות, ומשתמשים בכל האמצעים בכדי להבטיח חווית אוסקר בטוחה לכולם", אמר רנדי גודארד, מפקד משטרת לוס אנג'לס. גודארד הוסיף ופירט כי בוצע תגבור לכוחות, וכי הם נפרשו על מנת להבטיח הגעה וכניסה בטוחה לאולם בו יתקיים הטקס. לצד זאת, הצהיר גודארד כי הוא בשיח עם המפגינים, וכי הוא מכבד את זכותם החוקית להתאסף ולהפגין.