יו"ר סיעת עוצמה יהודית, ח"כ יצחק קרויזר, חושב שהנזיפה שספג תא"ל ברק חירם מהרטמכ"ל בעקבות החלטתו לפוצץ מתחם של חמאס ללא תיאום עם מפקד פיקוד הדרום, היתה מיותרת.

"יש פה איזשהו תהליך קבלת החלטות בעייתי. לצערנו עקב ה-7.10 יש מספיק קצינים בכירים בצה"ל שצריכים לקבל נזיפה על כך שהם לא תפקדו או היו חלק מהאירוע המאוד קשה שעברנו בשמחת תורה ונמצאים בו גם היום", אומר ח"כ קרויזר בראיון לערוץ 7.

"נוזפים דווקא קצין ערכי ורציני מאוד, שחתר למגע והסתער. יש הרגשה שמחפשים דווקא את אלה שחתרו למטרה והסתערו ולייצר עליהם עליהום. אנחנו מגבים את ברק חירם, הוא קצין ערכי, מודל ודגל והמסר המרכזי שלי לקצינים: תהיו ברק חירם", הוא מוסיף.

קרויזר נשאל גם על עמדת מפלגתו לגבי חוק הגיוס והצורך בשינוי המצב ובגיוס יותר חרדים לצה"ל. "בוודאי שמשהו צריך להשתנות. גם בציבור החרדי מבינים שאחרי שמחת תורה משהו צריך להשתנות בסדרי העדיפויות ובחלק של החברה החרדית בתוך מערכת הביטחון והחברה הישראלית כולה".

"עם זאת אני חושב שאנחנו צריכים להסתכל על זה מכמה כיוונים. כמובן שיש לנו את השאיפה, שאליה אנחנו צריכים לכוון, שבגיל 18 כל נער ונערה ישראלים ילכו ויגשימו את החלום של יהודים רבים ללבוש מדים ולהגן על הארץ. יחד עם זאת, אנחנו צריכים להסתכל על מה קורה בחברה הישראלית כולה", הוא מסביר.

"לצערנו, ואני אומר את זה בכאב גדול, לא רק החברה החרדית מדירה את רגליה מהשירות הצבאי. אנחנו רואים את זה גם באחוזי הגיוס של החברה החילונית והגיוס ליחידות הקרביות יורד עוד יותר. צריך לייצר בצה"ל את המסגרות המתאימות לאוכלוסיות השונות. אני לא רואה כרגע שצה"ל עושה מאמץ גדול לחבק את החברה החרדית", מציין חבר הכנסת.

לדעתו, במקביל לעבודת הצבא, צריכה להיות השתדלות גם מצד החרדי. "במגזר החרדי פנימה צריכים להבין שזקוקים להם בצבא. יש מעט מדי שמתנדבים וזוכים בזכות הזו לשרת את עם ישראל עם מדים ונשק. החרדים חייבים להיות חלק יותר משמעותי מצה"ל או מארגונים נוספים שיש. אם נלך בשיטה של גזרים ולא של מקלות, נייצר מסגרות שמעודדות גיוסים וניתן תמריצים, אנחנו נראה עוד חברות חוזרות או מגיעות לתוך צבא הגנה ישראל".

קרויזר מיצר על כך שעמדת השר איתמר בן גביר לא התקבלה לגבי הגבלות למוסלמים ברמדאן בהר הבית - אך חושב שעדיין יש לנקוט ביד קשה מול כל הפרת סדר - כדי לא להפגין חולשה.

"כל מי שיעז להפריע, להפר את השקט והסדר הציבורי ברחבת הר הבית - ובוודאי בשימוש של דגלי טרור -כמובן שהוא ירגיש מיד את נחת זרועה של משטרת ישראל. זו המדיניות של השר איתמר בן גביר לשמור על החוק והסדר. כולנו רוצים רמדאן שקט, אבל כמובן כל התגרות, כל תמיכה בטרור, כל הסתה, תיתקל בידה הקשה של משטרת ישראל".

"אנחנו סוברים שכאשר מתקפלים, נכנעים, מורידים את הראש ומכילים, מקבלים פיגועים. ראינו לאן מדיניות ההכלה הזו לקחה אותנו. כאשר אנחנו מפסיקים לדבר בהצהרות ובמקום זאת יש נחישות, יוזמה, חתירה למגע ויד קשה נגד מסיתים ומתפרעים, רף האלימות מיד יורד ואנשים פחות מנסים להתגרות בכוחות הביטחון", הוא מסכם.