יאיר לפיד
יאיר לפידצילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד מתח ביקורת היום (רביעי) על תקציב המדינה החדש בדיון בעניין במליאת הכנסת.

לדבריו, "התקציב הזה, שמונח היום על שולחנה של הכנסת, קורע את המסיכה מעל כל דיבורי האחדות של הממשלה. אתם לא רוצים אחדות, אתם רוצים שישלמו עליכם. אתם לא רוצים לחיות ביחד, אתם רוצים לחיות על חשבון הציבור".

"אתם מגדילים לשיא של כל הזמנים את התקציב לישיבות, מגדילים לשיא של כל הזמנים את הכספים הקואליציוניים, מגדילים לשיא של כל הזמנים את מספר המשרדים המיותרים עם השרים המיותרים והמנכ"לים המיותרים והמקורבים המיותרים והרכבים והלשכות והתקציבים המיותרים".

עוד אמר: "חזרתם לכל החטאים הישנים, אבל על סטירואידים. כאילו לא קרה כלום. כאילו מתינו לא מונחים לפנינו וכאילו הכלכלה לא מתפרקת לנגד עינינו. אתם אומרים לעם ישראל - ביחד ננצח אבל לחוד נשלם את המחיר".

"אני רוצה מפה להגיד לחברה הישראלית: אל ייאוש. זה התקציב האחרון שלהם. הם לא יעבירו עוד אחד. גם הם יודעים את זה. בגלל זה הם דחו את העלאת המע"מ לשנה הבאה. כדי שזה כבר יהיה בממשלה שלנו. בגלל שהם לא יעבירו עוד אחד, עוד אפשר יהיה לתקן את זה. אנחנו נדע איך".

"הייתי שר אוצר, הייתי ראש ממשלה, העברתי לא מעט תקציבים בחיי, יש דבר אחד שצריך לעשות בשביל ליצור כלכלה יעילה, מתפקדת ומצליחה: להשקיע במעמד הביניים. ליצור חיבור ברור – בין מה שאנשים נותנים למדינה למה שהם מקבלים ממנה".

זה מה שאנחנו נעשה. כל האנשים האלה, שהממשלה הזו זורקת ודוחקת לשולי הדרך, בהם אנחנו נשקיע. נשקיע בציבור העובד. נשקיע בציבור שמשרת במילואים. נשקיע באנשים שמחזיקים את המדינה הזו בחיים".

לסיום אמר לפיד: "אני אומר מפה לכל האנשים שהתקציב הנורא והמושחת הזה ממלא אותם ייאוש, אל תתייאשו, זה לא יימשך עוד הרבה זמן, העזרה בדרך. השינוי בדרך".