השר איתמר בן גביר
השר איתמר בן גבירצילום: חיים

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר שיגר איגרת לשוטרי ושוטרות משטרת ישראל על רקע האירועים ביממה האחרונה.

"עם כניסתי לתפקידי כשר לביטחון לאומי, שמתי לעצמי כמטרה להשיב את גאוות היחידה לשוטרי משטרת ישראל, ולטעת בהם את התחושה שהם יזכו לגיבוי ותמיכה כאשר הם פועלים כשלוחי מצווה בחזית הלחימה", פתח בן גביר את האיגרת.


הוא הוסיף כי "כשם שבשעה שחיילנו הגיבורים, הָעוֹמְדִים עַל מִשְׁמַר אַרְצֵנוּ, פועלים בגבורה ובנחישות מול הצרים עלינו, הם זוכים לתמיכה נרחבת כמעט מקיר אל קיר, כך ראוי גם ביחס לשוטרינו הגיבורים שעוסקים לילות כימים בהגנה על ארץ ישראל ואזרחיה".

בן גביר ציין כי "בהתאם, בדברי הפתיחה למסמך מדיניות השר לביטחון לאומי לשנים תשפ"ד-תשפ"ה, ציינתי כי 'תפקידו של השר, בראש ובראשונה, לתת למשרד ולגופיו גאוות יחידה וגיבוי חד משמעי לפעולות שנעשו במסגרת החוק ומהלכה למעשה – בכל פעם ששוטר או לוחם במשטרת ישראל פועל בנחישות מול מבקשי רעתנו, בהתאם לחוק, הוא זכה, זוכה ויזכה לגיבוי מוחלט ממני, השר הממונה על משטרת ישראל'".

עוד כתב, "והתוצאות ניכרות בשטח. לראשונה זה שנים, גל העזיבות של שוטרים נבלם, והמאזן הפך להיות חיוב, והגישה שלכם, שוטרי משטרת ישראל, יותר התקפית ויותר חותרת למגע".

הוא הוסיף כי "בבוקר שמחת תורה, שמיני עצרת, יצאו אלפי מרצחים צמאי-דם, – להשמיד להרוג ולאבד, מנער ועד זקן, טף ונשים. שוטרי משטרת ישראל, מכל רחבי ישראל, יצאו בגפם להגן בחירוף נפש להגן על המדינה ועל אזרחיה, חיסלו מחבלים והצילו חיים של רבים – ו- 58 שוטרים נפלו בקרבות ושילמו בחייהם".לדבריו, "מאז מדינת ישראל מצויה במלחמה על הבית, בכל הגזרות, ושוטרי משטרת ישראל נמצאים בחזית ועומדים כחומה בצורה אל מול אויבנו, המבקשים לבצע בתוך מדינת ישראל פיגועי טרור, כל זאת מבלי לוותר על המשימות המורכבות שהם מבצעים בשגרה".

"נאמר במקורות כי 'שלוחי מצווה אינם ניזוקים'. כשם שאנו מציידים את שוטרינו במיטב הציוד על מנת שחלילה לא יפגעו, כך אנו מחויבים לצייד אל שוטרינו בתמיכה ובגובי, על מנת שחלילה לא יפגעו או יחששו כי הם נותרים לבד במערכה".

לסיום דבריו כתב השר בן גביר, "חברה שלא תגבה את שוטריה הנלחמים בחזית, תגלה שאין מי שיילחם עבורה. שוטרים ומפקדים יקרים - אמשיך לגבות אתכם ולחזק אתכם. לא אתן ששיימינג או מתקפות פרועות של התקשורת יפגעו בכם והם לא יזיזו אותי מהדרך שאני נוקט בה - גיבוי מלא למי שפועל בנחישות לשמור על חיי אזרחי ישראל".