גיא הוכמן על שבת זכורמתוך הטיקטוק של גיא הוכמן

הקומיקאי גיא הוכמן הודיע הערב (מוצאי שבת) כי את השבת הבאה, שבת זכור, הוא מתכוון לשמור לראשונה בחייו למען אחדות עם ישראל.

‏"אני אולי לא דתי, אבל אני יהודי גאה מאוד, וכולנו זוכרים וצריך לזכור את ה-7.10", פתח הוכמן את דבריו והודיע לעשרות אלפי עוקביו כי "שבת הבאה, פרשת זכור, 'זכור את אשר עשה לך עמלק', שבת לפני פורים, אני מתכוון לשמור בפעם הראשונה בחיי שבת".

הוכמן הסביר כי ישמור שבת "לא בשביל הגאולה, בשביל אחדות עם ישראל, בשביל החיילים הגיבורים שלנו בחזית".

הוא הוסיף כי "היום הלב של רוב העם ישראל במקום הנכון, הלבבות כשרים, ואני אומר, אנחנו שומרים שבת אחת, מפסיקים את השיח המפלג ומביאים את רוח שותפות הגורל מהחזית לעורף".

הוא קרא, "מפסיקים לריב, לא 12 ולא 14, לאף אחד אין את האמת אצלו בכיס. לשבת אחת, מחשיכים את המסכים, לא ניתן לאף אחד לפלג בינינו שוב. בשבת רצחו אותנו כי אנחנו יהודים. בשבת נקום ונגיד, אנחנו גאים להיות יהודים, בשביל שכל אויבינו שחשבו אותנו לאיזשהו עם מפורר ידעו - עם הנצח לא ישבר בכזאת קלות, עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה.

הוכמן ביקש להגיע למאה אלף יהודים שימשו שבת, "זרמו איתי, בואו נביא 100 אלף יהודים לשמור שבת פעם ראשונה, כמוני. נראה לאויבים שלנו איזה עם אנחנו. בשבת הם קמו לטבוח בנו, בשבת נקום אנחנו ונאמר, אנחנו גאים להיות יהודים. 'זכור את אשר עשה לך עמלק'".