אוהדי הפועל ירושלים. הלכה העונה?
אוהדי הפועל ירושלים. הלכה העונה?צילום: אודי ציטיאט, מנהלת הליגה

חודשיים בלבד עברו מאז מונה אליאס קאנצוריס למאמן הפועל ירושלים, שלושה שבועות אחרי שהתפטר ועזה אותה בשל מלחמת 'חרבות ברזל' מאמנה הסרבי דז'יקיץ'.

קאנצוריס מונה בקול תרועה רמה ולאחר זמן רב של חיפושים ובהפועל הגדירו אותו כאופציה המועדפת עליהם לאימון הקבוצה מהבירה. אך תקוות לחוד ומציאות לחוד.

הערב (שלישי), יממה אחרי ההדחה המשפילה והכואבת ממפעל הכדורסל השלישי בחשיבותו באירופה, מפעל ליגת האלופות של פיב"א, הודיעה ירושלים על פרידה מהמאמן היווני בשלב מאוחר של העונה ומוקדם מהצפוי.

"אנו מבקשים להודות מקרב לב לאיליאס על תקופתו במועדון. איליאס נכנס לסיטואציה מורכבת מאוד, לקח על עצמו אתגר מקצועי לא פשוט ועשה כמיטב יכולתו למען הצלחת הקבוצה. שמחנו להכיר איש כדורסל ברמה גבוהה, מסור, נאמן ומקצועי מאוד", נכתב בהודעת הפועל ירושלים.

במחזיקת הגביע אמרו כי ההחלטה להיפרד מהמאמן היווני הגיעה בשל הצורך לבצע זעזוע בכדי לנסות ולהציל את מה שעוד נותר מהעונה - "הנהלת המועדון מרגישה כי לאחר ההדחה מליגת האלופות ולאור הרצון להגיע לשלבים המכריעים של העונה בצורה הטובה ביותר, היה צורך לבצע מהלך שמטרתו לאפשר לסגל השחקנים את הסיכוי הטוב ביותר לחזור ליכולת שאפיינה אותו עד כה, ולהילחם על שני התארים שנותרו העונה - גביע המדינה והאליפות".

בהפועל נמצאים כעת במלכוד שכן לא נותר עוד זמן רב עד לסיום העונה הנוכחית ומשמעות הדבר היא כי אף מאמן בעל שם גדול לא יגיע לאמן העונה את הקבוצה מהבירה. בינתיים מי שיאמן את האדומים מירושלים יהיו העוזרים שי אולארצ'יק ותיאו ינאקופולוס, כאשר גם המנהל המקצועי ששימש לתקופה קצרה כמאמן לאחר פיטורי מאמן בהפועל, יונתן אלון, יהיה לעזר.