ניידת משטרה
ניידת משטרהאייסטוק

המשטרה עצרה במהלך הלילה (ראשון) חשוד במעורבות בלינץ' האלים בתום המשחק שנערך אמש בין הפועל תל אביב להפועל חיפה במסגרת ליגת העל בכדורסל.

העצור, תועד כשהוא נוהג באלימות על פי החשד, כלפי אוהד מהקבוצה היריבה וגורם לו לחבלות. בעקבות החבלות הקורבן פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. אוהד נוסף שספג מכות קשות נזקק גם הוא לטיפול רפואי.

עם סיום המשחק האוהדים התקוטטו ועשו שימוש באגרופים, מקלות ובעיטות. הנהלת הפועל חיפה מסרה: "היה לינץ' של אוהדי הפועל ת"א באוהדי הפועל חיפה".

הפועל תל אביב הצטרפה לגינוי האלימות ואף לקחה אחריות: "האירועים מהווים התנהגות פלילית ואסור שיקרו. אין לזה מקום בספורט ולא יהיה לזה מקום אצלנו. האחריות על התנהגות וביטחון הקהל במשחקי הבית היא קודם כל שלנו וברור שנכשלנו. נדאג לנקוט בכל הצעדים על מנת לוודא שאירוע כזה לא יישנה".

מהנהלת ליגת העל בכדורסל נמסר: "הזדעזענו מהתמונות שהגיעו מהיכל קבוצת שלמה הערב. מדובר באלימות קשה לכל הדעות שהתגובה עליה חייבת להיות הענישה החמורה ביותר כלפי אותם אוהדים סוררים שהורסים את השם לשאר הקהל של קבוצתם". עוד הוסיפו: "בספורט, ובכדורסל בפרט, אין מקום לאנשים אלימים שהורסים כל חלקה טובה. אנחנו קוראים לבעלי סמכות הענישה אם משטרת ישראל, בתי המשפט או אם בית הדין של איגוד הכדורסל לנהוג באפס סבלנות לאלימות מכל סוג שהיא".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, הינחה את המשטרה בעקבות האירוע האלים, לבחון את סגירת המגרש וצעדים משמעותיים נוספים נגד אוהדי הפועל ת"א בשל מקרי האלימות החוזרים ונשנים מצדם.

"אכן, אין לי כוונה להכליל את כל אוהדי הפועל ואין לי ספק שיש מתוכם נורמטיביים אבל יש תופעה חוזרת ונשנית של אלימות אוהדי הפועל — הגיעה השעה לטיפול שורש", דברי בן גביר.